09:57
П'ятниця, 3 Листопада 2017

На Полтавщині слідчі не знайшли складу злочину у недопуску журналістів на сесію міськради

Слідчий закрив провадження у справі щодо перешкоджання головному редактору газети «Вісник Семенівщини» Михайлу Погрібному та журналістці Олені Бугай з боку селищної голови і депутатів, які не пустили представників ЗМІ на засідання сесії Семенівської селищної ради.
На Полтавщині слідчі не знайшли складу злочину у недопуску журналістів на сесію міськради
На Полтавщині слідчі не знайшли складу злочину у недопуску журналістів на сесію міськради

Про це представниці ІМІ в Полтавській області повідомив Михайло Погрібний.

Справу закрили за відсутністю складу злочину.

«На нашу думку, слідство в деякій мірі більше підтримало сторону відповідача, тобто селищної ради. Аргументувати це можна тим, що у своїй постанові про закриття кримінального провадження воно спирається на регламент селищної ради, а не на законодавство, в тому числі і на закони «Про інформацію» та «Про друковані засоби масової інформації», – розповів Михайло Погрібний.

Крім того, у постанові вказано, як зазначив журналіст, що представники «Вісника Семенівщини», не маючи акредитації, не могли бути присутніми на сесії як журналісти. Проте варто зауважити, що, згідно з ч. 1 ст. 26 ЗУ «Про інформацію», відсутність акредитації не  може  бути підставою  для відмови  в  допуску журналіста,  працівника засобу масової  інформації на відкриті заходи, що  проводить суб’єкт владних повноважень.

«А як громадян нас ніхто насильно не виганяв», – додав Михайло Погрібний.

Оскаржувати рішення слідчого, за словами головного редактора, видання не планує.

Читайте також

Як повідомляв «Детектор медіа», 21 червня головного редактора Михайла Погрібного та журналістку Олену Бугай з газети “Вісник Семенівщини” (Полтавська область) селищна голова і депутати не пустили на засідання сесії Семенівської селищної ради. Заборону селищна голова Людмила Милашевич мотивувала тим, що газета “займається блювотиною”.

«Бажання бути присутніми на засіданні виявили і кореспонденти газети “Вісник Семенівщини”. На превеликий жаль, селищний голова Людмила Милашевич різко, а головне неприязно зустріла журналістів, мотивувавши це тим, що ЗМІ, яке вони представляють, займається “блювотиною” (цитуючи дослівно). Натомість, на пред’явлені посвідчення журналістів Людмила Павлівна відреагувала, як на звичайні клаптики паперу. На думку мера Семенівки, свобода слова, гарантована Основним Законом, нехай залишається “в журналістів при собі"», – писала тоді газета «Семенівські вісті».

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
290
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop