За фактом побиття спецпризначенцями журналістів розпочато кримінальне провадження

За фактом побиття спецпризначенцями журналістів розпочато кримінальне провадження

25 Жовтня 2017
1965

За фактом побиття спецпризначенцями журналістів розпочато кримінальне провадження

1965
За фактом побиття спецпризначенцями під Святошинським судом Києва журналіста Громадського Дмитра Реплянчука відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 171 (перешкоджання професійній діяльності журналістів) КК України.
За фактом побиття спецпризначенцями журналістів розпочато кримінальне провадження
За фактом побиття спецпризначенцями журналістів розпочато кримінальне провадження

Про це повідомило Громадське, посилаючись на свою адвокатку Людмилу Лебідь.

«Наразі слідчим поліції відомості щодо перешкоджання журналістській діяльності та завдання тілесних ушкоджень журналісту Громадського Дмитру Реплянчуку внесені в єдиний реєстр досудових розслідувань», — повідомила пані Лебідь.

За її словами, провадження відкрито за правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 171 КК України.

Водночас, на думку адвокатки, правова кваліфікація провадження має бути за ч. 3 ст. 171 КК, оскільки перешкоджання журналістам здійснювали саме правоохоронці.

Увечері 24 жовтня Реплянчуку було надано направлення для проходження судмедекспертизи щодо наявності тілесних ушкоджень.

Людмила Лебідь також повідомила, що правоохоронці, окрім заяви журналіста Громадського, зареєстрували заяви ще двох постраждалих учора у сутичках під судом журналістів і об’єднали їх в одне провадження.

Справу наразі передано до прокуратури Києва.

Як повідомляв «Детектор медіа», зранку 24 жовтня під Святошинським райсудом спецпризначенці побили журналіста Громадського Дмитра Реплянчука та журналіста УНІАНу Сергія Лефтера. Останнього затримали. Крім того, «Страна.ua» також повідомила про затримання свого журналіста Кирила Малишева під Святошинським судом.

Згодом речник МВС Артем Шевченко повідомив, що журналістів звільнено та оприлюднив позицію голови Національної поліції України генерала поліції 2 рангу Сергія Князєва щодо деблокування приміщення Святошинського суду.

Речник Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко повідомив «Детектору медіа», що поліція розгляне усі заяви журналістів, які 24 жовтня були побиті та затримані спецпризначенцями під Святошинським судом Києва. Він також наголосив на тому, що журналісти, які займаються висвітленням масових акцій, обов'язково мають одягати ідентифікуючі жилети та подбати про свою безпеку.

На фото - Дмитро Реплянчук, «Громадське ТБ»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1965
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду