Журналіст має одягати ідентифікуючий жилет та подбати про свою безпеку під час заворушень – Артем Шевченко (ДОПОВНЕНО)
Журналіст має одягати ідентифікуючий жилет та подбати про свою безпеку під час заворушень – Артем Шевченко (ДОПОВНЕНО)
Про це він написав, коментуючи у Facebook пост голови правління ГО «Детектор медіа» Наталі Лигачової щодо сьогоднішніх побиттів та затримань журналістів під Святошинським судом, де наразі обирають запобіжний захід лідеру добровольчого руху ОУН Миколі Коханівському.
«На жаль, сьогодні в такій динамічній і емоційної ситуації наявності у журналіста просто фото-відео камери і прес-карти (найчастіше захованої, а не на видному місці) недостатньо для швидкої ідентифікації журналіста, який працює в самому епіцентрі подій поруч з самими правопорушниками. Закликаємо використовувати яскраві світловідбиваючі жилети з написами PRESS/Преса під час висвітлення масових акцій», – написав він.
Це, на думку пана Шевченка, дозволить мінімізувати ризик неправомірного застосування сили поліцейськими до журналістів.
У коментарі «Детектору медіа» пан Шевченко ще раз вибачився перед постарждалими журналістами та пояснив, чому важливо носити ідентифіковані жилети під час масових акцій.
«Ми закликаємо журналістів, які хочуть висвітлювати такі події, або будь-які інші масові акції, або події, які загрожують застосуванням сили до правопорушників, дуже відповідально до цього ставитися і бути більш виразними. Використовувати наліпки, позначки, кольорові жилети. Бо під час виконання силових дій усе відбувається дуже швидко, і щоб правоохоронці мали змогу швидко визначити журналістів, – сказав він. – На жаль, сама наявність у журналіста фотоапарата, телефона, записуючого пристрою, прес-карти, не є достатніми ідентифікаторами під час такого динамічного розвитку подій. Тому ми просимо всіх використовувати додаткові ідентифікатори і дотримуватися законних вимог поліції. Бо у цьому разі перед тим, як виконувати силові дії, неодноразово з вулиці лунали у гучномовець заклики до правопорушників звільнити судову залу. Якщо журналіст перебуває поруч з правопорушником, він має максимально ідентифікувати себе та подбати про свою безпеку»
Нагадаємо, зранку 24 жовтня під Святошинським райсудом спецпризначенці побили журналіста Громадського Дмитра Реплянчука та журналіста УНІАНу Сергія Лефтера. Останнього затримали. Крім того, «Страна.ua» також повідомила про затримання свого журналіста Кирила Малишева під Святошинським судом.
Згодом речник МВС Артем Шевченко повідомив, що журналістів звільнено та оприлюднив позицію голови Національної поліції України генерала поліції 2 рангу Сергія Князєва щодо деблокування приміщення Святошинського суду.