16:01
Вівторок, 17 Жовтня 2017

Журналістка БюроUA судиться з Дніпровською міськрадою через відмову надати на інформзапити договори оренди нерухомості

Позов підтримала ініціатива «На суд за доступ», створена для компенсації судового збору журналістам та активістам, які позиваються через проблеми із доступом до публічної інформації
Журналістка БюроUA судиться з Дніпровською міськрадою через відмову надати на інформзапити договори оренди нерухомості
Журналістка БюроUA судиться з Дніпровською міськрадою через відмову надати на інформзапити договори оренди нерухомості

Ініціатива «На суд за доступ» підтримала позов журналістки інтернет-видання БюроUA Ольги Юдіної проти Дніпровської міської ради, яка відмовилася надати на інформаційні запити договори оренди нерухомого майна, укладені її структурними підрозділами – департаментами, управліннями, інспекціями та комунальними підприємствами.

Про це повідомляє «Доступ до правди».

«У Дніпрі маса приміщень комунальної власності, проте замість того, щоб займати ці приміщення всього лише за 3% від вартості оренди, чиновники та комунальники орендують для власних потреб приватні приміщення, витрачаючи на оренду чималі гроші з бюджету міста», – пояснила свою зацікавленість цією темою Ольга Юдіна.

Дніпровська міська рада аргументувала відмову надати документи тим, що журналістка нібито вимагає статистичні дані, які необхідно створювати на запит спеціально, хоча у запитах йшлося про готові договори.

«Ваш запит містить прохання повідомити про статистичні дані, надання яких потребує виконання спеціальних дій, спрямованих на створення інформації шляхом узагальнення, аналітичної обробки даних, що не підпадає під ознаки вищезазначених норм Закону», – зазначено у відповіді.

На думку медіа-юриста Олександра Бурмагіна, який надає юридичну підтримку цьому позову, діюче законодавство чітко і недвозначно передбачає, що відомості, які стосуються договірних відносин між органом місцевого самоврядування, утвореними ним комунальними підприємствами з приводу оренди нерухомого майна за рахунок бюджетних коштів (орган місцевого самоврядування) або публічних коштів (комунальні підприємства) – є відкритою публічною інформацію, яка повинна надаватися в тому числі за запитами фізичних і юридичних осіб.

Також юрист звертає увагу на те, що обидва запити стосувалися надання доступу до документів. Більше того, посилаючись на п. 4 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про доступ до публічної інформації», запитувачка просила скористатися можливістю для самостійної роботи з документами чи їхніми копіями.

«Посилання відповідача на «необхідність створювати інформацію» є формальною вигадкою, посиланням, зробленим з єдиною метою – протиправно обмежити доступ до відкритої за порядком доступу публічної інформації», – зазначив юрист у позові.

Дату розгляду в суді цієї справи ще не призначено.

Читайте також

Нагадаємо, ініціатива «На суд за доступ» створена для компенсації судового збору журналістам та активістам у питаннях доступу до публічної інформації. За задумом організаторки інціативи журналістки Надії Вірної, ті, хто виграватиме судові позови й отримуватиме компенсацію судових витрат, повертатиме гроші у фонд ініціативи, щоб інші теж могли скористатися допомогою. 

Як повідомляв «Детектор Медіа», Коаліція громадських організацій «За зниження фінансових бар’єрів у справах про доступ до публічної інформації» оголосила конкурс серед випадків відмови надання публічної інформації або надання неповної чи незадовільної відповіді. У результаті конкурсу відберуть 12 справ у регіонах України, яким буде надано юридичну підтримку.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
347
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop