11:43
Четвер, 28 Вересня 2017

У Порошенка відмовилися надати на інформзапит копію указу щодо громадянства Саакашвілі

Адміністрація Президента України відмовилася надати на інформаційний запит копію Указу Президента про припинення громадянства Михеїла Саакашвілі, пославшись на її конфіденційність.
У Порошенка відмовилися надати на інформзапит копію указу щодо громадянства Саакашвілі
У Порошенка відмовилися надати на інформзапит копію указу щодо громадянства Саакашвілі

Про це повідомляє «Доступ до правди».  

«Запитувана інформація про припинення громадянства України є конфіденційною і стосується прав та охоронюваних законом інтересів іншої особи, однак письмовий дозвіл на доступ до такої інформації відповідно до статті 7 Закону України «Про доступ до публічної інформації» не надано», - цитує видання офіційну відповідь.

Запит щодо надання копії президентського указу про припинення українського громадянства екс-президента Грузії і екс-голови Одеської ОДА до АП надіслав правозахисник, заступник виконавчого директора Харківської правозахисної групи Олександр Павліченко.

Читайте також

За його словами, при відмові не було використано «трискладовий тест», який є єдиною законною підставою для відмови у наданні інформації.

Згідно із ч. 2 ст. 6 ЗУ «Про доступ…», обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності вимог:

1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя;

2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам;

3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.

«Можна було вилучити з документу те, що вважалось власне конфіденційною інформацією, і надати документ із заретушованою частиною. Але це після проведення «трискладового тесту», якого не було зроблено», - зазначає пан Павліченко.

«Шкоди від оприлюднення такої інформації для особи Саакашвілі – нуль», - стверджує він.

Олександр Павліченко планує оскаржувати відмову АП в суді.

Як повідомляв «Детектор Медіа», раніше Адміністрація Президента відмовилася оприлюднювати інформацію про збереження чи втрату колишніми чиновниками Наталією Яресько, Олександром Квіташвілі, Хатією Деканоїдзе, Екою Згуладзе, Давидом Сакварелідзе і Айварасом Абромавичусом громадянства України.

Фото: ITC.ua

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
280
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop