У Human Rights Watch теж розпереживалися через видворення з України російських пропагандистів
У Human Rights Watch теж розпереживалися через видворення з України російських пропагандистів
Видворення чи заборона в’їзду журналістів в Україну є порушенням міжнародних зобов’язань у сфері прав людини.
Про це йдеться в заяві міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch, повідомляє УНН.
«Практика українського уряду звинувачувати журналістів в антиукраїнській позиції, а потім видворяти їх чи відмовляти у в'їзді є серйозним порушенням взятих міжнародних зобов'язань у сфері прав людини. Заборони для журналістів недалекоглядні та жалюгідні і підривають обіцянки України щодо демократичних реформ та верховенства права», - заявила дослідниця Human Rights Watch із українських питань Таня Купер.
Водночас в організації відзначили, що у України є законні підстави хвилюватися щодо російської пропаганди, однак заборони для журналістів – це не вихід.
«Українська влада має зробити так, щоб у країні було можливим для ЗМІ висловлювати різні думки, не боючись відплати», - зазначила Т.Купер.
Як повідомляв «Детектор Медіа», журналістку російського «Первого канала» Анну Курбатову 30 серпня примусово вислали з України із забороною в’їзду на три роки. Після цього представник ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації Арлем Дезір звернувся до міністра закордонних справ України Павла Клімкіна та висловив стурбованість практикою України щодо затримання і депортації іноземних журналістів.
Іспанських журналістів Антоніо Памплієгу і Мануеля Анхеля Састре було видворено з території України 25 серпня.
15 серпня з території України на три роки СБУ видворила російську журналістку телеканалу «Россия 1» Тамару Нерсесьян, яка зняла сюжет про всеукраїнський фестиваль «Бандерштат».