Кремечуцька міськрада витратить півмільйона гривень на сайт – журналісти вимагають більшої відкритості

Кремечуцька міськрада витратить півмільйона гривень на сайт – журналісти вимагають більшої відкритості

2 Серпня 2017
1210

Кремечуцька міськрада витратить півмільйона гривень на сайт – журналісти вимагають більшої відкритості

1210
У Кременчуці (Полтавська область) ініціативна група журналістів «Відкритий доступ» надіслала чиновникам свої пропозиції з покращення сайту міської ради. Місцева влада хоче витратити на оновлення сайту міськради 500 тис. грн., натомість журналісти переконані, що цієї суми досить, щоб зробити якісний продукт і вирішили надати свої рекомендації для покращення роботи сайту.
Кремечуцька міськрада витратить півмільйона гривень на сайт – журналісти вимагають більшої відкритості
Кремечуцька міськрада витратить півмільйона гривень на сайт – журналісти вимагають більшої відкритості

Пропозиції нараховують 20 пунктів, повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ).

Кременчуцькі журналісти рекомендують місцевій владі розміщувати публічну інформацію у форматі відкритих даних (оpen-data); передбачити можливість кожному громадянину Кременчука написати листа міському голові, а також зателефонувати на мобільний у мерію, щоб були альтернативні зручні канали комунікації із владою; розміщувати вакансії на посади чиновників на видному місці, а не ховати їх по сторінках структурних підрозділів та ще ряд пропозицій. Все це активісти надіслали на ім’я міського голови Кременчука Віталія Малецького.

Одна із журналісток, яка розробляла пропозиції, координаторка  Ініціативної групи журналістів «Відкритий доступ» Лариса Гориславець вважає, що зрушення на краще є, але вони занадто повільні.

«У квітні 2016 року, коли стартувала громадська кампанія “Відкритий доступ”, 95% рішень виконкому було оприлюднено з порушенням терміну (не дотриманий термін – за 20 днів до ухвалення рішення), у травні 2017 року таких рішень 30%. Щодо проектів рішень сесії, то на початку моніторингу було 33% проектів з порушенням терміну оприлюднення, потім зменшилося до 15%, а в квітні 2017 року знову «скотилися» до 25%.

Згуртуватися і діяти системно кременчуцьких журналістів навчили чеські активісти. У 2016 році ми побачили оголошення про конкурс від чеської ГО Несегнуті (Незалежний соціально-економічний рух), і там пріоритет – доступ до інформації. Тоді журналістка «Телеграфу» Тетяна Донченко написала проект (громадська кампанія, спрямована на відстоювання права на інформацію: щоб відповіді на запити давали письмово, усно; щоб проекти рішень сесії і виконкому оприлюднювали вчасно; щоб виконували Положення про Відкриті дані), а я подала заявку щодо декларацій.  З весни 2016 року ми почали «розхитувати» ситуацію з доступом до інформації в Кременчуці», – розповіла Лариса Гориславець.

Кременчуцькі журналісти, за словами Лариси Гориславець, подавали петиції, проводили спільний семінар мерії та активістів, моніторили сайт міської ради, відстежуючи, чи вчасно оприлюднюють проекти рішень виконкому та міської ради.

«Був суд з КП щодо ненадання декларації (досі «тягаємося» по судах), також проводили моніторинги оприлюднення проектів рішень сесії на сайті», – говорить журналістка.

В результаті у мерії визнали, що оприлюднювати інформацію у форматі відкритих даних треба, зробили розділ, але, як запевняє Лариса Гориславець, він для «відмазки».

«Тоді мерія вже визнала: якщо робити правильно,  давайте змінювати сайт. Виділили гроші – 500 тисяч гривень.  Нам запропонували надати пропозиції, чого хочемо від влади», – сказала журналістка.

Поки що відповіді від міської ради на подані рекомендації немає.

Нагадаємо, минулого року міський голова Кременчука (Полтавська область) Віталій Малецький відповів на електронну петицію місцевих журналістів щодо дотримання Кременчуцькою міською радою та виконавчим комітетом міської ради вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» та постанови Кабінету Міністрів України № 835 від 21.10.2015 року «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних». Журналісти повідомляють, що після розгляду петиції на сайті Кременчуцької міської ради та виконавчого комітету з'явився розділ відкритих даних.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1210
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду