Суд над Семеною долучив до справи резолюцію Генасамблеї ООН

Суд над Семеною долучив до справи резолюцію Генасамблеї ООН

18 Липня 2017
1118

Суд над Семеною долучив до справи резолюцію Генасамблеї ООН

1118
У резолюції, ухваленій в грудні 2016 року, Росію вперше названо державою-окупантом, а Автономну Республіку Крим – тимчасово окупованою Росією територією
Суд над Семеною долучив до справи резолюцію Генасамблеї ООН
Суд над Семеною долучив до справи резолюцію Генасамблеї ООН

Суд над кримським журналістом Миколою Семеною на своєму черговому засіданні 18 липня долучив до матеріалів справи резолюцію Генасамблеї ООН з прав людини в Криму, що містить абзац про права журналіста.

Таке рішення прийняла суддя підконтрольного Кремлю Залізничного суду Сімферополя Наталія Школьна – незважаючи на протести нового прокурора у справі Світлани Руковцевої, повідомляє кореспондент Радіо Свобода в Криму.

Клопотання про залучення цієї резолюції подавав захисник Семени Еміль Курбедінов.

Після цього суд перейшов до допиту фахівця, на якому наполягала сторона захисту.

Нагадаємо, 19 грудня 2016 року Генасамблея ООН підтримала резолюцію «про порушення країною-окупантом Росією прав людини в Автономній Республіці Крим». Уперше в документі такого рівня зазначено, що Росія є державою-окупантом, а Автономна Республіка Крим названа тимчасово окупованою Росією територією.

Як писав «Детектор Медіа», на попередньому засіданні 7 липня суд допитав співробітницю управління ФСБ Росії у Криму і Севастополі Ольгу Іванову та директор перекладацького бюро «Транс-інтер» Вахтанг Караманян.

Раніше адвокат журналіста Еміль Курбедінов заявляв, що здійснена ФСБ експертиза абсолютно необ'єктивна і не відповідає дійсності.

Нагадаємо, в квітні 2016 року російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом його відпустили під підписку про невиїзд. 

20 січня 2017 року Миколі Семені вручили обвинувальний висновок у справі про «сепаратизм». Згідно нього, в статті журналіста були виявлені «заклики до порушення територіальної цілісності Росії». 

Фото: Крим.Реалії

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1118
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду