НСЖУ заявляє, що звинувачення у справі Миколи Семени сфабриковані за рекомендаціями ФСБ Росії
НСЖУ заявляє, що звинувачення у справі Миколи Семени сфабриковані за рекомендаціями ФСБ Росії
Про це повідомляє прес-служба НСЖУ.
Нагадаємо, на засіданні 7 липня підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя в окупованому Криму допитав співробітницю управління ФСБ Росії у Криму і Севастополі Ольгу Іванову як свідка. Експертка розповіла, що вся «теоретична частина експертизи запозичена з методичних рекомендацій ФСБ», в яких виявилися помилки. Свої висновки експертка, яка знайшла в тексті Миколи Семени «заклики до порушення територіальної цілісності Росії», підтвердити в ході допиту не змогла і назвала заклики «непрямими».
Секретар НСЖУ Олена Юрченко, коментуючи чергове судове засідання у справі Миколи Семени в Криму, зазначила, що заява експертки доводить: звинувачення журналіста не мають жодної підстави, а сама судова справа є «полюванням на відьом», яке відбувається зараз в окупованому Криму.
«Сьогодні в залі суду експерт, що робила висновки, на яких фактично побудована справа Миколи Семени, зізналась, що керувалась методичками ФСБ Росії. Це в черговий раз доводить, що це політична справа, метою якої є залякування незалежних журналістів на півострові. Фундамент цієї справи тримається на рекомендаціях російських силовиків, це яскрава ілюстрація тиску і репресій, які зазнає журналістика в Криму», - вважає Юрченко.
Нагадаємо, в квітні 2016 року російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом його відпустили під підписку про невиїзд.
20 січня 2017 року Миколі Семені вручили обвинувальний висновок у справі про «сепаратизм». Згідно нього, в статті журналіста були виявлені «заклики до порушення територіальної цілісності Росії».
Міністерство закордонних справ України (МЗС) вимагає від Росії припинити переслідування журналістів в окупованому Криму.
14 червня суд в анексованому Криму переніс засідання у справі журналіста Миколи Семени через неявку перекладача з української на російську мову з боку звинувачення на 21 червня.
21 червня не відбулося судове засідання у справі кримського журналіста Миколи Семени через неявку свідка – експерта ФСБ Росії.
Наступне засідання суду у справі Миколи Семени відбудеться 18 липня о 14.00. Захист заявив про допит свідків зі свого боку, в тому числі головного редактора «Крим.Реалії» Володимира Притули.