Мешканцям півдня і сходу України бракує інформації про боротьбу з корупцією на місцях — опитування
Мешканцям півдня і сходу України бракує інформації про боротьбу з корупцією на місцях — опитування
Кожному п’ятому опитаному мешканцю півдня та сходу України не вистачає інформації про боротьбу з корупцією на місцевому рівні: у місцевих ЗМІ цій темі присвячено лише близько 1% новин.
Про це свідчать результати опитування мешканців восьми областей півдня та сходу України, повідомляється на сайті ІМІ.
Дослідження проводилося компанією GfK на замовлення Інституту масової інформації за підтримки Української ініціативи з підвищення впевненості (UCBI) та USAID у січні-березні 2017 р. у восьми областях Сходу та Півдня України (Дніпропетровська, Харківська, Запорізька, Миколаївська, Херсонська, Одеська, території Донецької та Луганської областей, які контролюються урядом України). Опитано 15 103 респонденти. Теоретична похибка не перевищує 1% для всієї вибірки та 2,5% для кожної області окремо з вірогідністю 0,95.
21% респондентів потребували об’єктивних новин загальнодержавного або місцевого рівня. Приблизно кожному десятому бракувало інформації про діяльність місцевої влади, війну на Сході України, місцеве громадянське суспільство, місцеві волонтерські ініціативи, а також місцевих журналістських розслідувань.
Інформації про боротьбу з корупцією найбільш не вистачає опитаним мешканцям Дніпропетровської (28%), Запорізької (27%), Миколаївської (24%) та Харківської областей (20%).
Об’єктивних новин загальнодержавного та місцевого рівня більше потребують респонденти Донецької (24% та 26% відповідно), Луганської (24% та 25% відповідно), Миколаївської (30% та 27%) та Херсонської областей (14% та 17%).
Більше інформації про війну на Сході України прагнуть мати мешканці Дніпропетровської та Одеської областей (по 16%). За дослідженнями ІМІ, дніпровські ЗМІ присвячують цій темі 5% новин, а одеські — менше 1%.
Як повідомляв «Детектор Медіа», згідно результатів загальнонаціонального дослідження трохи більше половини опитаних українців підтримують блокування російських соціальних мереж «ВКонтакте», «Одноклассники», сервіси Mail.Ru, Yandex.ru та інші. Зокрема, проти блокування російських інтернет-ресурсів 53,4 % опитаних, за – 2,8%.
Фото: Korrespondent.net