detector.media
05.07.2017 13:16
Мешканцям півдня і сходу України бракує інформації про боротьбу з корупцією на місцях — опитування
Мешканцям півдня і сходу України бракує інформації про боротьбу з корупцією на місцях — опитування
Людям також не вистачає об’єктивних новин про війну на Сході України, діяльність місцевої влади, місцеві волонтерські ініціативи

Кожному п’ятому опитаному мешканцю півдня та сходу України не вистачає інформації про боротьбу з корупцією на місцевому рівні: у місцевих ЗМІ цій темі присвячено лише близько 1% новин.

Про це свідчать результати опитування мешканців восьми областей півдня та сходу України, повідомляється на сайті ІМІ.

Дослідження проводилося компанією GfK на замовлення Інституту масової інформації за підтримки Української ініціативи з підвищення впевненості (UCBI) та USAID у січні-березні 2017 р. у восьми областях Сходу та Півдня України (Дніпропетровська, Харківська, Запорізька, Миколаївська, Херсонська, Одеська, території Донецької та Луганської областей, які контролюються урядом України). Опитано 15 103 респонденти. Теоретична похибка не перевищує 1% для всієї вибірки та 2,5% для кожної області окремо з вірогідністю 0,95.

21% респондентів потребували об’єктивних новин загальнодержавного або місцевого рівня. Приблизно кожному десятому бракувало інформації про діяльність місцевої влади, війну на Сході України, місцеве громадянське суспільство, місцеві волонтерські ініціативи, а також місцевих журналістських розслідувань.

Інформації про боротьбу з корупцією найбільш не вистачає опитаним мешканцям Дніпропетровської (28%), Запорізької (27%), Миколаївської (24%) та Харківської областей (20%).

Об’єктивних новин загальнодержавного та місцевого рівня більше потребують респонденти Донецької (24% та 26% відповідно), Луганської (24% та 25% відповідно), Миколаївської (30% та 27%) та Херсонської областей (14% та 17%).

Більше інформації про війну на Сході України прагнуть мати мешканці Дніпропетровської та Одеської областей (по 16%). За дослідженнями ІМІ, дніпровські ЗМІ присвячують цій темі 5% новин, а одеські — менше 1%.

Як повідомляв «Детектор Медіа», згідно результатів загальнонаціонального дослідження трохи більше половини опитаних українців підтримують блокування російських соціальних мереж «ВКонтакте», «Одноклассники», сервіси Mail.Ru, Yandex.ru та інші. Зокрема, проти блокування російських інтернет-ресурсів 53,4 % опитаних, за – 2,8%.

Фото: Korrespondent.net

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY