Компанії M.E. Doc можуть пред’явити звинувачення через потужну кібератаку – Демидюк
Компанії M.E. Doc можуть пред’явити звинувачення через потужну кібератаку – Демидюк
Українській компанії M.E. Doc, яка випускає бухгалтерське програмне забезпечення, можуть пред’явити звинувачення у зв’язку з потужною кібератакою 27 червня, що спричинила значні пошкодження комп’ютерних систем по всьому світу.
Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на начальника кіберполіці України полковника Сергія Демидюка.
За його словами, співробітників компанії неодноразово попереджали, що їхня структура інформаційних технологій не є безпечною.
«Вони про це знали. Їх багато разів попереджали різні антивірусні фірми. За це нехтування ці люди постануть перед кримінальною відповідальністю», – заявив Демидюк.
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман назвав кібератаку на українські державні органи і компанії «безпрецедентною».
З 27 червня до Національної поліції України з повідомленнями про блокування роботи комп'ютерної техніки вірусом-шифрувальником звернулися 1508 юридичних та фізичних осіб.
Нині СБУ бореться з вірусом Petya спільно з FBI, NCA та кібербезпековими інституціями. Крім того започаткована Україною і НАТО спільна платформа у протидії гібридній війні.
Як повідомляв «Детектор медіа», секретар РНБОУ Олександр Турчинов заявив, що одним із механізмів поширення комп’ютерного вірусу Petya була система оновлення ПЗ бухгалтерської звітності і документообігу. Також він зазначив, що «активно використовувались системи «сірого інтернету», зокрема, можливості VPN, ТОR тощо, які активно рекламуються на російських ресурсах, доступ до яких було заборонено рішенням РНБО».
Турчинов наголосив, що багато державних установ зазнали пошкоджень через те, що системно не виконували рішення РНБО і доручення Національного координаційного центру кібербезпеки.
Фото: Цензор НЕТ