Майже половина респондентів підтримують мовні квоти на телебаченні – дослідження
Майже половина респондентів підтримують мовні квоти на телебаченні – дослідження
Соціологічна служба Центру Разумкова спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» з 9 по 13 червня опитала 2018 респондентів віком від 18 років в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Респондентів зокрема просили відповісти на запитання, як вони ставляться до встановлення мовних квот на телебаченні (75% української мови для загальнонаціональних телеканалів, 50% - для регіональних, а також 75% для програм новин на ТБ).
Згідно результатів дослідження, які є в розпорядженні «Детектора медіа», майже половина опитаних відповіли позитивно: 27,5% повністю підтримують, 21,3% - переважно підтримують.
Переважно не підтримують таке рішення 11,2%, категорично проти - 12,5%.
Важко відповісти однозначно виявилося 8,4% респондентам, байдуже це 16,4%, нічого про це не знали 2,4%, взагалі не відповіли 0,2%.
Опитано 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Як повідомляв «Детектор Медіа», 13 червня в газеті «Голос України» оприлюднено закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації». Закон набуде чинності через чотири місяці з моменту опублікування – тобто з 13 жовтня.
Ухвалений Верховною Радою 23 травня і підписаний Президентом України 6 червня закон встановлює на українському телебаченні обов’язкові щотижневі квоти передач і фільмів українською мовою. Йдеться про 75% державної мови для загальнонаціональних і регіональних телеканалів, 50% - для місцевих, а також 75% державної мови для програм новин на ТБ.