Політики ділять ЗМІ і журналістів на патріотів і «ворогів» -Томіленко

Політики ділять ЗМІ і журналістів на патріотів і «ворогів» -Томіленко

26 Червня 2017
1390

Політики ділять ЗМІ і журналістів на патріотів і «ворогів» -Томіленко

1390
Голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко заявляє, що довіра до влади формується її вчинками, реакцією на актуальні виклики і ефективною роботою посадовців, а не критикою чи прихильністю ЗМІ.
Політики ділять ЗМІ і журналістів на патріотів і «ворогів» -Томіленко
Політики ділять ЗМІ і журналістів на патріотів і «ворогів» -Томіленко

Таку думку висловив у ефірі програми «Порядок денний» на «Українському радіо», обговорення і якій було присвячене темі межі між утисками свободи слова і інформаційною безпекою держави, повідомляє прес-служба НСЖУ.

«Ми говоримо, що для суспільства ключовою темою є боротьба з корупцією, для медіа середовища – це покарання винних за злочини проти журналістів. І якщо цієї роботи не видно, то дискусії в суспільстві про довіру до влади мають право бути. Натомість у нас дуже широко політизуються ці дискусії. Політики починають ділити ЗМІ і журналістів на патріотів і «ворогів», чіпляти ярлики. Відповідно це передається і самому медіасередовищу, де вже такий поділ відбувається серед колег», – сказав Сергій Томіленко.

Голова НСЖУ наголосив, що будь-які дії держави в інформаційному просторі України мають бути обмежені законодавством.

«Не повинно бути так, що ось та чи інша людина нібито стоїть на сторожі національних інтересів і їй можна робити що завгодно. На жаль, люди в Україні мають здатність зловживати владними повноваженнями, а  політики і чиновники розглядають владу як ресурс, за допомогою якого чинити тиск. Тому ми в НСЖУ проти таких зловживань», – сказав Сергій Томіленко.

Водночас, коментуючи питання щодо сприйняття війни в Україні на міжнародному рівні, голова НСЖУ відзначив, що воно за останній час дуже змінилося, і російські ЗМІ втрачають свій пропагандистський вплив на міжнародній арені. Західні уряди та медіаексперти жорстко починають реагувати на спроби пропагандистів зловживати правилами демократичного устрою.

Нагадаємо, Національна спілка журналістів України (НСЖУ) закликає міжнародну спільноту допомогти Україні боротися з безкарністю злочинів проти журналістів. Про це заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко на міжнародній конференції «Свобода ЗМІ в умовах нестабільності», що відбулася з ініціативи ОБСЄ у Відні 19-20 червня.

Нагадаємо, 20 квітня делегати ХІV з’їзду Національної спілки журналістів України (НСЖУ) обрали головою Спілки у другому турі Сергія Томіленка.

Раніше з’їзд висунув шість кандидатів на посаду голови Спілки, у другий тур вийшли перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко і головний консультант Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента України Олександр Бухтатий. У другому турі Сергій Томіленко набрав 131 голос, Олександр Бухтатий – 98.

Напередодні з’їзду газета «День» опублікувала низку статей, у яких керівництво НСЖУ і зокрема Сергій Томіленко звинувачувалися в «антиукраїнській діяльності». В статті «Про світоглядні розбіжності» Віктор Набруско критикував НСЖУ через участь у проекті представника ОБСЄ з питань свободи медіа Дуні Міятович, яка ініціювала діалог журналістських організацій України та Росії. 

Як повідомив Сергій Томіленко «Детектору медіа», співробітники СБУ начебто пропонували редакціям місцевих газет на Черкащині передрукувати опубліковану також в газеті «День» колонку Тетяни Котюжинської «Миротворчі конференції" - сценарій може бути несподіваним».

Сергій Томіленко звернувся зі скаргами про неприпустимість втручання у справи Спілки до міністра інформаційної політики Юрія Стеця і прес-секретаря глави держави Святослава Цеголка.

Служба безпеки України заявила, що не втручається в діяльність творчих спілок в Україні. Раніше новообраний голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко навів низку фактів, які, на його думку, могли свідчити про спробу втручання співробітників СБУ у справи Спілки та обрання нового очільника журналістської організації на з’їзді, який відбувся 20 квітня.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1390
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду