Зі спортивного департаменту «1+1 медіа» звільнено 31 особу

Зі спортивного департаменту «1+1 медіа» звільнено 31 особу

27 Червня 2017
7598

Зі спортивного департаменту «1+1 медіа» звільнено 31 особу

7598
За останні кілька місяців зі спортивного департаменту групи «1+1 медіа» було звільнено за угодою сторін 30 осіб, ще одна людина звільнилася за власним бажанням. Керівництво пояснює це скороченням спортивного мовлення, насамперед футболу, та реструктуризацією. Але від футболу не планує відмовлятися взагалі та продовжує переговори про трансляцію Чемпіонату Україну.
Зі спортивного департаменту «1+1 медіа» звільнено 31 особу
Зі спортивного департаменту «1+1 медіа» звільнено 31 особу

Про звільнення «Детектору медіа» повідомили кілька колишніх співробітників спортивного департаменту. Одне з джерел надало перелік прізвищ 30 звільнених за угодою сторін осіб: Бутко, Андріюк, Щербо, Кобельков, Варламов, Свиридов, Метальников, Єременко, Кущ, Яценко, Мальчевський, Орлянкін, Богачов, Леонов, Москаленко, Доломанський, Сульдін, Бурмістров, Мартинов, Бережной, Кірієнко, Лісовий, Конон, Маркін, Ятченко, Ситник, Панченко, Космін, Кузнєцова, Яковенко.

Загалом звільнено троє журналістів (Костянтин Андріюк, В’ячеслав Щербо, Олег Ситник) та один коментатор (Володимир Кобельков). Решта 26 осіб – співробітники відділу трансляцій (режисери, звукорежисери, оператори). Де-юре їх звільнили за угодою сторін, а не у зв’язку зі скороченням штату.

Ще один співробітник – коментатор Олег Шмідт – звільнився за власним бажанням. «Що стосується мене,то я пішов за власним бажанням. З власної ініціативи», - повідомив пан Шмідт «Детектору медіа». Він також підтвердив, що продовжує співпрацювати з каналом на гонорарній основі, коментуючи боксерські поєдинки: «Так, працюю на UFC (Абсолютний бійцівський чемпіонат. – ДМ). З футболом я закінчив. UFC – проект, що я особисто лобіював, тому кидати його не хотів. Це було моє прохання при звільненні».

Кілька згаданих у списку осіб підтвердили «Детектору медіа» достовірність цього переліку. В’ячеслав Щербо розповів, що дійсно, 30 осіб звільнено за угодою сторін, з виплатою компенсації за два місяці та відпускних. «99% людей уже з кінця 2016 року розуміли, що можливі скорочення», - розповів пан Щербо. За його словами, для співробітників відділу трансляцій можливе відновлення роботи, але на гонорарній основі, за потреби компанії в організації трансляції.

За словами пана Щербо, скорочення колективу пройшли «мирно». Інший співрозмовник «Детектора медіа» розповів, що один його колега спершу не погоджувався на звільнення і хотів відстоювати свої права, але зрештою погодився.

Керівник управління спортивних проектів «1+1 медіа» Степан Щербачов підтвердив, що в компанії відбулися певні скорочення та пояснив це двома причинами: «По-перше, це оптимізація бізнес-процесів, з огляду на те, що ми скорочуємо спортивне мовлення, в першу чергу, футболу. На жаль в українському футболі сьогодні ми спостерігаємо певне падіння рівня, а відповідно й інтересу глядачів до багатьох матчів. Тим не менш канал 2+2 футбол транслюватиме. Ми зараз знаходимось в перемовинах з відомими і популярними клубами і, як відбудеться підписання угод, ми окремо про це повідомимо. Друга причина, яка базується на згаданому вище, реструктуризація Управління спортивних проектів».

Пан Щербачов також підтвердив, що «1+1 медіа» планує залучати колишніх працівників до співпраці на гонорарній основі: «З усіма, хто працював у нас, ми розійшлися, сподіваюся, друзями. Ми плануємо запрошувати їх на роботу на ті події, які ми будемо транслювати. Без перебільшення - ці люди найкращі професіонали в країні в спортивних трансляціях, з величезним досвідом. І ми хочемо працювати з ними аутсортс».

Джерела «Детектора медіа» пов’язують скорочення в спортивному департаменті з тим, що в каналу «2+2» зменшується кількість футбольних трансляцій. У минулому сезоні чемпіонату Української Прем’єр-ліги «2+2» транслював домашні поєдинки п’яти клубів: «Динамо», «Дніпро», «Волинь», «Карпати» і «Чорноморець». Однак у новому сезоні з Прем’єр-ліги вилетіла «Волинь», а «Дніпро» припиняє своє існування. Крім того, тривають переговори про можливі трансляції матчів Української Прем’єр-ліги телеканалом «UA: Перший» (матчів клубів, які не входять до пулу «Медіа Групи Україна») – відтак, «2+2» може залишитися взагалі без футбольних матчів. За словами джерела, скорочення з відділу трансляцій розпочалися в березні, коли стало відомо, що з Прем’єр-ліги підуть «Дніпро» і «Волинь».

Степан Щербачов наголосив, що «2+2» не відмовляється від футболу та розраховує на трансляції провідних матчів Чемпіонату України. «Зараз тривають переговори і наразі ми не можемо розкривати їх зміст, але можемо сказати, що чутки що хтось с кимось вже домився значно перебільшенні і не кажи гоп, доки не перескочиш», - зауважив він.

Про закриття футбольного проекту «Профутбол» на «2+2» поки що не йдеться, каже джерело «Детектора медіа». За його словами, близько 15-17 журналістів «Профутболу» залишилися працювати на каналі «2+2». «Керівництво сказало, що “Профутбол” існує й далі, мова про його закриття поки не йде», - розповіло джерело. Хоча проект останній рік демонстрував низькі показники рейтингу та частки, через що його навіть пересунули в сітці недільного вечора з 21:30 на 23:00.

Степан Щербачов повідомив «Детектору медіа», що програма «Профутбол» повернеться в ефір після літньої відпустки 19 липня. «Попередньо ми плануємо її одразу після матчу Динамо-Чорноморець. У нових декораціях, новому дизайні і новими креативними темами. Всі хто любить наш проект, сподіваюсь будуть задоволені змінами», - зазначив він.

Резюмуючи, пан Щербачов розповів, яким видам спорту приділятиме увагу канал «2+2»: «Ми не відмовляємось від футболу Футбол є частиною стратегії каналу 2+2. Єдине – футбол має бути якісним, з великим інтересом глядачів до нього. Окрім цього ми розвиваємо ММА. У нас довгострокова угода по UFC (Абсолютний бійцівський чемпіонат. – ДМ). Зараз на 2+2 буде багато live трансляцій UFC. Також наша тема – бокс. Минулої суботи транслювали live Чемпіонату Європи з боксу серед чоловіків. 2+2 – канал орієнтований на чоловічу аудиторію, і ми будемо розвивати все, що може бути цікаво українським глядачам».

Нагадаємо, 23 червня журналіст Костянтин Андріюк, який 13 років пропрацював на телеканалі «2+2» і вів програму «Профутбол», повідомив, що його звільнили через скорочення штату.

У прес-службі «1+1 медіа» «Детектору медіа» заперечили скорочення штату в групі, але підтвердили, що були скорочення в рамках спортивної редакції: «Скорочення стосуються проектів у рамках спортивної редакції та, як відомо, було закрито телеканал Ukraine Today». У прес-службі пояснили, що в рамках нової стратегії було закрито деякі проекти, натомість посилено інші, а саме – серіальне виробництво та інші розважальні проекти.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
7598
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду