16:40
Середа, 26 Квітня 2017

Журналіст «Четвертої влади» подав до суду на Волинську облраду, щоб дізнатися, чи голова не прогулює роботу

Журналіст інформаційно-аналітичного порталу «Четверта влада» Юрій Горбач звернувся до суду із позовом проти Волинської обласної ради, яка відмовилася надавати інформацію про те, як її голова Ігор Палиця відвідує своє робоче місце.
Журналіст «Четвертої влади» подав до суду на Волинську облраду, щоб дізнатися, чи голова не прогулює роботу
Журналіст «Четвертої влади» подав до суду на Волинську облраду, щоб дізнатися, чи голова не прогулює роботу

Про це повідомляє сайт «Четверта влада».

Відповідна позовна заява зареєстрована 18 квітня у Волинському окружному адміністративному суді. 

«Журналіст «Четвертої влади» двічі звертався із запитом щодо доступу до публічної інформації до Волинської обласної ради. Він прагнув дізнатися коли і скільки разів голова облради Ігор Палиця скористався своїм правом на щорічну оплачувану відпустку, відпустку без збереження заробітної плати та коли і скільки часу перебував у відрядженнях та не виходив на роботу у зв`язку з хворобою. А також які виплати йому здійснювали за це з часу обрання його на посаду», – пише видання.

«Четверта влада» повідомляє, що пан Палиця «є одним з найнепублічніших політиків Волині: його не зустрінеш на більшості публічних заходів за участі представників Волинської обласної ради, представникам ЗМІ майже нереально потрапити до кабінету голови облради, бо там стоїть охорона».

«Фактично самого посадовця можна зустріти лише на сесіях Волинської обласної ради та у соцмережах, де він інколи публікує свої заяви з актуальних подій. Тож виникло питання: а чи дійсно посадовець щодня відвідує своє робоче місце і належним чином виконує свої посадові обов`язки?» – пише видання.

Вперше із запитом журналіст звернувся ще в вересні 2016-го року, однак, отримав відмову в наданні інформації. Вдруге запит надіслав у березні 2017 року, але у Волинській раді так і не погодилися оприлюднити запитувані дані. 

«У облраді арґументували відмову тим, що вони відповідно до закону зобов`язані надавати на запити лише ту інформацію, яка була отримана або створена в процесі виконання суб`єктами владних повноважень своїх обов`язків, або знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень чи розпорядників публічної інформації. Тоді як інформація, яку попросив журналіст, на їх погляд, не є такою інформацією. Також у Волинській обласній раді вважають, що закон не зобов`язує їх оприлюднювати інформацію про перебування голови обласної ради у щорічній відпустці, відпустці без збереження заробітної плати, відрядженні, невиході на роботу внаслідок тимчасової непрацездатності», – повідомляє «Четверта влада».

Як зазначено, в раді повідомили, що за 15 місяців роботи на посаді Ігорю Палиці нараховано 109 тис 985 грн зарплати, яку, після сплати податків повернули в дохідну частину місцевого бюджету.  Відповіді на запити підписав керуючий справами обласної ради Дмитро Дубняк. 

Журналіст не погодився з такою арґументацією чиновників, тож звернувся до Волинського окружного адмінсуду, аби той зобов`язав облраду надати запитувану інформацію. Наразі відомо, що справу розглядатиме суддя Оксана Андрусенко, однак дати першого засідання ще не визначено. 

Читайте також

Нагадаємо, Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) підтримує шість справ у Європейському суді з прав людини з приводу доступу до інформації, серед яких: народний депутат (БПП) Сергій Лещенко, Інститут Медіаправа, журналістка Катерина Аврамчук, Східноукраїнський центр громадських ініціатив та ЦЕДЕМ судяться проти України.

Секретаріат Уповноваженого з прав людини протягом 2016 року отримав 72 звернення від журналістів та працівників ЗМІ зі скаргами на порушення права на доступ до публічної інформації. 32 перенаправлено правоохоронцям. 

Як відомо, 4 лютого 2016 року Верховна Рада ухвалила зміни до ст. 171 Кримінального кодексу України, додавши до статті те, що незаконна відмова у доступі журналіста до інформації може бути покарана штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Як писав «Детектор медіа», юридичний відділ Інституту масової інформації готує зміни до ККУ, зокрема планує вилучити зі статті 171 кримінальну відповідальність за незаконну відмову на запит журналіста.

Медіаюристи радять журналістам подавати запити як простим громадянам, не вказуючи професію в запиті.

На фото: Ігор Палиця

Фото: «Четверта влада»

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
425
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop