Слідство у Росії вимагатиме від Романа Сущенка «зізнання» як умови обміну
Слідство у Росії вимагатиме від Романа Сущенка «зізнання» як умови обміну
Про це Марк Фейгін повідомив «Укрінформу».
«На тижні поговорив про перспективи закінчення слідства. Мені сказали, що "хотілося б вийти на суд наприкінці літа". Але це говорилося туманно, без особливої переконаності. Все може і затягнутися. Томів у справі не дуже багато. Скільки саме, не уточнили. Коли ознайомимося з матеріалами, вирішимо, чи буде мій підзахисний свідчити. Ну і, звичайно ж, обвинувачення ми не визнаємо», - сказав адвокат.
Марк Фейгін також повідомив, що в спілкуванні опоненти йому натякають, ніби тільки визнання дає право і шанси на обмін, у тому сенсі, що «ми журналістів на розвідників не міняємо».
«Проте ми відкидаємо подібну логіку. Достатньо очевидно, що в нашій справі визнання провини потрібне російській владі виключно в пропагандистських цілях. Водночас важливо зазначити: розуміння того, що ця справа повинна закінчитися обміном, по-моєму, вже присутнє повною мірою», - вважає Фейгін.
Раніше український журналіст, власний кореспондент інформагентства «Укрінформ Роман Сущенко, який перебуває під арештом в Москві і міститься в СІЗО «Лефортово» за сфабрикованою справою про шпигунство, написав листа, у якому запевняє, що у нього вистачить сили і терпіння дочекатися позитивних змін у його справі.
Як писав «Детектор медіа», власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув з приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві». Покарання за ст. 276 КК РФ («Шпигунство») передбачає до 20 років позбавлення волі.
15 грудня Московський міський суд відхилив скаргу на арешт журналіста агентства «Укрінформ» Романа Сущенка, за допомогою якої захист намагався змінити запобіжний захід на домашній арешт. Суд залишив у силі рішення Лефортівського районного суду Москви від 28 листопада 2016 року про продовження утримання українця під вартою до 30 січня 2017 року.
Міністерство закордонних справ України (МЗС) висловило рішучий протест у зв’язку з рішенням російського суду продовжувати тримати під вартою українського журналіста Романа Сущенка.
25 січня Лефортовський районний суд Москви відмовився приймати лист від Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України (МОУ), в якому заявлено, що Сущенко не є співробітником управління та продовжив арешт незаконно затриманого в РФ журналіста Сущенка ще на три місяці, до 30 квітня 2017 року. Пізніше Слідче управління (СУ) ФСБ долучило до справи журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка документи, запитані і одержані адвокатом Марком Фейгіним від українських відомств.
У березні 2017 року дружина журналіста Анжела Сущенко вперше побувала на побаченні з чоловіком у СІЗО «Лефортово». Фейгін вимагатиме у слідства можливості подальших побачень журналіста з родичами.