14:15
Середа, 29 Березня 2017

Київська організація НСЖУ вимагає від Росії звільнення Сущенка

Журналісти Києва і області, які входять до НСЖУ, висловили підтримку своєму колезі, власному кореспонденту агентства «Укрінформ» Роману Сущенку та вимагають від російської влади його звільнення
Київська організація НСЖУ вимагає від Росії звільнення Сущенка
Київська організація НСЖУ вимагає від Росії звільнення Сущенка

Відповідну заяву ухвалили 3782 делегата під час 14-ї звітно-виборчої конференції Київської організації НСЖУ.

Зокрема, арешт українського журналіста члени організації вважають, що арешт СУущенка - «це попрання свободи слова, журналістських прав, переслідування за професійних діяльність».

«Як це видно з творчого доробку, Романа Сущенка, зокрема, з його аналітичних, критичних стосовно нинішньої політики Кремля матеріалів, саме його професійна діяльність і журналістська позиція стали причиною підступного затримання невмотивованого арешту, фабрикації так званої «шпигунської справи» журналіста «Укрінформу». Вона має характер політичної антиукраїнської провокації», – йдеться в заяві.

Делегати конференції заявили, що рішуче протестують проти утримання Романа Сущенка під вартою і вимагають від влади Росії його негайного звільнення.

Читайте також

Як писав «Детектор медіа», власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув з приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві». Покарання за ст. 276 КК РФ («Шпигунство») передбачає до 20 років позбавлення волі.

15 грудня Московський міський суд відхилив скаргу на арешт журналіста агентства «Укрінформ» Романа Сущенка, за допомогою якої захист намагався змінити запобіжний захід на домашній арешт. Суд залишив у силі рішення Лефортівського районного суду Москви від 28 листопада 2016 року про продовження утримання українця під вартою до 30 січня 2017 року.

Міністерство закордонних справ України (МЗС) висловило рішучий протест у зв’язку з рішенням російського суду продовжувати тримати під вартою українського журналіста Романа Сущенка.

25 січня Лефортовський районний суд Москви відмовився приймати лист від Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України (МОУ), в якому заявлено, що Сущенко не є співробітником управління та продовжив арешт незаконно затриманого в РФ журналіста Сущенка ще на три місяці, до 30 квітня 2017 року. Пізніше Слідче управління (СУ) ФСБ долучило до справи журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка документи, запитані і одержані адвокатом Марком Фейгіним від українських відомств.

У березні 2017 року дружина журналіста Анжела Сущенко вперше побувала на побаченні з чоловіком у СІЗО «Лефортово». Фейгін вимагатиме у слідства можливості подальших побачень журналіста з родичами.

На фото - Роман Сущенко

Фото: РИА Новости

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
425
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop