НСЖУ сподівається, що номінація Сущенка на премію ЮНЕСКО допоможе його звільненню
НСЖУ сподівається, що номінація Сущенка на премію ЮНЕСКО допоможе його звільненню
Про це повідомляє УНН.
«Ми це (номінування Романа Сущенка на здобуття премії ЮНЕСКО. – Ред.) розглядаємо як можливість порушувати на міжнародних майданчиках, платформах і використовувати це як варіант привернення уваги до нашого колеги і здійснювати зовнішній тиск на Росію», - сказав Сергій Томіленко.
Він впевнений, що номінування українського журналіста на здобуття премії ЮНЕСКО може бути поштовхом РФ для його подальшого звільнення.
Разом з тим, за його словами, не можна говорити про 100% впевненість у присудженні премії Сущенку через те, що російські дипломати проявляють активність у всіх міжнародних структурах.
Сергій Томіленко додав, що до цього часу українців не було серед лауреатів Всесвітньої премії ЮНЕСКО «Гільєрмо Кано за внесок у справу свободи преси».
Він зазначив, що премія – це загальновизнана відзнака для журналістів, які є символами боротьби за свободу слова і які утискаються чи переслідуються урядами, чи їм загрожує небезпека у зв'язку з виконанням ними їх професійних обов’язків.
«Ми вважаємо, що дійсно Роман Сущенко гідний цього, виходячи з утисків і арештів, яких він зазнає в Росії»,- сказав Сергій Томіленко.
При цьому він наголосив, що професійний статус і солідарність з Сущенком висловили Міжнародна федерація журналістів і Європейська федерація журналістів.
«Він не лише на рівні України визнається достойним журналістом»,- зазначив очільник НСЖУ.
Раніше Національна спілка журналістів України (НСЖУ) висунула кандидатуру незаконно затриманого в Москві кореспондента «Укрінформу» Романа Сущенка на здобуття Всесвітньої премії ЮНЕСКО «Гільєрмо Кано за внесок у справу свободи преси».
Як повідомляв «Детектор медіа», власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув з приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві». Покарання за ст. 276 КК РФ («Шпигунство») передбачає до 20 років позбавлення волі.
15 грудня Московський міський суд відхилив скаргу на арешт журналіста агентства «Укрінформ» Романа Сущенка, за допомогою якої захист намагався змінити запобіжний захід на домашній арешт. Суд залишив у силі рішення Лефортівського районного суду Москви від 28 листопада 2016 року про продовження утримання українця під вартою до 30 січня 2017 року.
Міністерство закордонних справ України (МЗС) висловило рішучий протест у зв’язку з рішенням російського суду продовжувати тримати під вартою українського журналіста Романа Сущенка.
25 січня Лефортовський районний суд Москви відмовився приймати лист від Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України (МОУ), в якому заявлено, що Сущенко не є співробітником управління та продовжив арешт незаконно затриманого в РФ журналіста Сущенка ще на три місяці, до 30 квітня 2017 року.
14 лютого Московський міський суд залишив без задоволення апеляційну скаргу адвоката Марка Фейгіна та залишив журналіста Романа Сущенка під вартою в СІЗО Москви.
Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з рішенням Московського міського суду залишити без змін постанову Лефортівського районного суду Москви про продовження до 30 квітня терміну тримання під вартою Романа Сущенка, незаконно затриманого в Росії за сфальсифікованими обвинуваченнями.