Журналісти «Укрінформу» підписали новорічні листівки на підтримку Сущенка

Журналісти «Укрінформу» підписали новорічні листівки на підтримку Сущенка

20 Грудня 2016
1878

Журналісти «Укрінформу» підписали новорічні листівки на підтримку Сущенка

1878
Журналісти інофрмаційного агентства «Укрінформ» долучилися до проекту «Слова свободи» та підписали листівки на підтримку свого колеги Романа Сущенка та інших політв'язнів, яких незаконно утримує Росія
Журналісти «Укрінформу» підписали новорічні листівки на підтримку Сущенка
Журналісти «Укрінформу» підписали новорічні листівки на підтримку Сущенка

Про це повідомляє «Укрінформ».

Писали російською мовою, бо інакше, як зазначає інформагентство, листи не пропустять до в'язниці.

«Я працюю в Дніпрі. І кожен день починаю з новин про Сущенка. У твоєму становищі міг би опинитися кожен із нас. Мені страшно уявити, що звичайного журналіста тримають в СІЗО. Романе, ти поводишся, як і годиться справжньому чоловікові, вільному журналістові. Ми пишаємося тобою!» - процитував «Укрінформ» колегу Сущенка з Дніпра Людмилу Блик.

Як зазначено, листівки надано проектом «Слова свободи», який з'явився в Україні влітку 2016 року, після переїзду одного з координаторів «РосУзника» до Києва.

Мета проекту - щоб якомога більше листів отримували політв'язні, які відбувають покарання за свої політичні переконання, або за свою активність, яка виявилася небажаною російській владі.

Нагадаємо, власного кореспондента «Укрінформу» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня у Москві, куди він прибув з приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що журналіста тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві».

Адвокат журналіста Марк Фейгін звертатиметься зі скаргою до Європейського суду. Він вважає, що повернути журналіста до України можна лише завдяки обміну.

27 жовтня, Московський суд відхилив апеляцію на арешт журналіста Романа Сущенка та залишив його за гратами. 

28 листопада Лефортовський суд Росії продовжив арешт Сущенка до 30 січня 2017 року (на два місяці).

Того ж дня Міністерство закордонних справ України висловило Росії ноту протесту у зв'язку з продовженням арешту журналіста Романа Сущенка до 30 січня 2017 року.

2 грудня стало відомо, що Кремль відмовив у відвідуванні представником ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович арештованого у Москві журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка, аргументуючи це відсутністю відповідних повноважень з боку ОБСЄ.

15 грудня Московський міський суд відхилив скаргу на арешт журналіста агентства «Укрінформ» Романа Сущенка, за допомогою якої захист намагався змінити запобіжний захід на домашній арешт. Суд залишив у силі рішення Лефортівського районного суду Москви від 28 листопада 2016 року про продовження утримання українця під вартою до 30 січня 2017 року.

Міністерство закордонних справ України (МЗС) висловило рішучий протест у зв’язку з рішенням російського суду продовжувати тримати під вартою українського журналіста Романа Сущенка.

Фото: «Укрінформ»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1878
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду