Фейгін закликав журналістів ставити Путіну питання про Сущенка
Фейгін закликав журналістів ставити Путіну питання про Сущенка
Про це повідомляє «Укрінформ».
«Нагадую, що 22 грудня – велика прес-конференція президента Путіна. Закликаю журналістів виявити солідарність і ставити запитання про Романа Сущенка», - зазначив Марк Фейгін.
Ще він також нагадав про можливий візит до Москви прем'єр-міністра Франції Мануеля Вальса.
«Поки точно не відомо, чи буде це. Але, про всяк випадок, треба тримати ситуацію на контролі», - повідомив адвокат.
Вчора, 15 грудня, Московський міський суд відхилив скаргу на арешт журналіста агентства «Укрінформ» Романа Сущенка, за допомогою якої захист намагався змінити запобіжний захід на домашній арешт. Суд залишив у силі рішення Лефортівського районного суду Москви від 28 листопада 2016 року про продовження утримання українця під вартою до 30 січня 2017 року.
Міністерство закордонних справ України (МЗС) висловило рішучий протест у зв’язку з рішенням російського суду продовжувати тримати під вартою українського журналіста Романа Сущенка.
Як писав «Детектор медіа», власного кореспондента «Укрінформу» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня у Москві, куди він прибув з приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що журналіста тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві».
Адвокат журналіста Марк Фейгін звертатиметься зі скаргою до Європейського суду. Він вважає, що повернути журналіста до України можна лише завдяки обміну.
27 жовтня, Московський суд відхилив апеляцію на арешт журналіста Романа Сущенка та залишив його за гратами.
28 листопада Лефортовський суд Росії продовжив арешт Сущенка до 30 січня 2017 року (на два місяці).
Того ж дня Міністерство закордонних справ України висловило Росії ноту протесту у зв'язку з продовженням арешту журналіста Романа Сущенка до 30 січня 2017 року.
2 грудня стало відомо, що Кремль відмовив у відвідуванні представником ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович арештованого у Москві журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка, аргументуючи це відсутністю відповідних повноважень з боку ОБСЄ.