Найбільше права журналістів порушували у листопаді в Києві й на Дніпропетровщині

Найбільше права журналістів порушували у листопаді в Києві й на Дніпропетровщині

7 Грудня 2016
1368

Найбільше права журналістів порушували у листопаді в Києві й на Дніпропетровщині

1368
У листопаді в Україні основним порушенням прав журналістів стали випадки перешкоджання співробітникам ЗМ – Інститут масової інформації (ІМІ) зафіксував 11 інцидентів (жовтень – 7, вересень – 8, серпень – 10, липень – 16, червень – 7, травень – 11, квітень – 10, березень – 6, лютий – 6, січень – 5).
Найбільше права журналістів порушували у листопаді в Києві й на Дніпропетровщині
Найбільше права журналістів порушували у листопаді в Києві й на Дніпропетровщині

Про це повідомляє ІМІ у щомісячному моніторингу «Барометр свободи слова».

Загалом у листопаді порушення свободи слова та прав журналістів ІМІ зафіксував в 11 областях України. Лідером таких порушень цього місяця стали Дніпропетровщина, де зафіксовано п’ять випадків, та Київ - з чотирма випадками. Найчастіше порушувалось право журналістів на професію.

Кількість перешкоджань у листопаді збільшилась у півтора раза у порівнянні з жовтнем. Ця категорія з початку року залишається лідером серед порушень прав журналістів. Журналістам затуляли камеру або намагалися її зірвати, не пускали на засідання в міськрадах, забороняли зйомку або вибірково допускали на відкриті заходи влади. Найчастіше таким чином перешкоджали журналістам на Дніпропетровщині та Вінниччині.

Зокрема на Дніпропетровщині представники місцевої влади та охоронці не пускали журналістів на засідання до міськрад. У Дніпрі 10 листопада представники комунального підприємства «Муніципальна гвардія» заблокували вхід до міської ради, де відбувалося засідання виконкому Дніпровської міської ради. В Кривому Розі 9 листопада чиновники попросили журналістів залишити засідання робочої групи міської ради, на якому розглядалося питання встановлення у місті тарифів на послуги перевезення пасажирів автобусними маршрутками.

На Вінниччині Теплицька районна рада 25 листопада заборонила вести журналісту вінницької Агенції журналістських розслідувань Віктору Рисю відеозйомку сесії. З пропозицією заборонити журналісту відеозйомку виступив один з депутатів райради, якому не сподобалось, що ведеться зйомка.

У Києві 16 листопада поліцейські-спецпризначенці у балаклавах і без розпізнавальних знаків намагалися зірвати фотокамеру штатному фотографу видання LB.ua Максиму Трeбухову та напали на нього, коли фотокореспондент фіксував сутичку між активістами і поліцейськими під національним палацом мистецтв «Україна».

Як розповів ІМІ фотокор, поліцейські не реагували на вимогу журналістів і депутатів «представитись, хто ці люди в масках і без розпізнавальних знаків».

У листопаді ІМІ зафіксував зростання кількості погроз представникам ЗМІ – 4 (жовтень – 1, вересень – 5, серпень – 3, липень – 6, червень – 2, травень – 5, квітень – 5, березень – 3, лютий – 5, січень – 3). Всі випадки сталися у різних містах України – Києві, Полтаві, Миколаєві та Вінниці. Журналістам погрожували при фізичному контакті, або через телефонний зв’язок. Погрожували переважно невідомі, а також депутат Миколаївської міськради.

Крім того, у листопаді ІМІ зафіксував 3 випадки обмеження доступу до інформації (жовтень – 2, вересень – 4, серпень – 5, липень – 4, червень – 2, травень – 1, квітень – 3, лютий – 1, січень – 2). У доступі до інформації журналістам відмовляли місцева влада та Служба безпеки України. Зокрема, Криворізька міська рада ввела акредитацію для журналістів, а Львівська міськрада ігнорує запити місцевих ЗМІ щодо Грибовицького сміттєзвалища.

Також зафіксовано 2 випадки судових позовів від журналістів, всі вони стосуються відстоювання права на доступ до публічної інформації.

Крім того ІМІ зафіксував по одному випадку кібер-атаки, юридичного тиску, нападу на офіс ЗМІ.

В окупованому Росією Криму зафіксовано 2 випадки порушень. На територіях, окупованих «ДНР» і «ЛНР», ІМІ зафіксував 2 випадки порушень.

Таким чином, з початку року ІМІ зафіксував одне вбивство журналіста, 97 випадків перешкоджання, 28 випадків побиття і нападів на журналістів та 7 випадків цензури.

Нагадаємо, у жовтні ІМІ зафіксував найменшу кількість погроз журналістам з початку року: один випадок погроз журналістам і сім випадків перешкоджання професійній діяльності.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1368
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду