Журналістка домоглася через суд розслідування перешкоджання своїй діяльності з боку чиновників Криворізької міської ради
Журналістка домоглася через суд розслідування перешкоджання своїй діяльності з боку чиновників Криворізької міської ради
Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ).
За словами Наталі Шишки, наприкінці серпня - на початку вересня в «Домашній газеті» вийшли критичні матеріали про ситуацію у криворізькій школі-інтернаті №1, де мав місце затяжний конфлікт, а група педагогів навіть заявляли про намір перекрити вулицю. Журналістка писала матеріали під авторським іменем Дар’я Жукова. Вона кілька разів була у школі для збору інформації, спілкувалася з педагогами і неодноразово просила про коментарі директорку школи-інтернату, проте, за словами журналістки, та від коментарів відмовилася.
У вересні Наталя Шишка дізналася, що питання про критичні публікації за зверненням директорки школи-інтернату винесене на розгляд постійної комісії з питань законності, правопорядку, депутатської діяльності та етики, свободи слова Криворізької міськради як нібито неналежна поведінка депутатки.
«Я там не була присутня особисто, але потім ознайомилася із записом. Там трясли ксерокопією моєї статті. Наприклад депутат, член комісії з питань освіти - вона директор школи, каже, що от не треба писати погане, а тільки хороше, якщо у нас є проблеми, то ми маємо самовиліковуватися, а стороннє втручання тільки шкодить», - розповіла Наталя Шишка.
Питання вже розглядалося на чотирьох засіданнях комісії, його розгляд триває. Наталя Шишка вважає, що публікацї не мають бути предметом розгляду депутатської комісії, оскільки авторка діяла як журналістка, виконуючи редакційне завдання і не використовувала у матеріалі свого імені чи статусу депутата.
«Я це сприймаю як тиск моральний і психологічний. Я розумію його природу - якщо я працюю в незалежному ЗМІ, напряму впливати на нас вони не могли, а тут виявляється мій статус депутата став вразливим місцем. Не будучи депутатом, я мала більше свободи слова», - повідомила Наталя Шишка.
22 вересня Наталя Шишка передала заяву до Металургійного відділу поліції Кривого Рогу про перешкоджання журналістській діяльності з боку секретаря міської ради Сергія Маляренка та голови комісії з питань депутатської етики Євгенії Палій. Проте відомості не були внесені в ЄРДР, тому журналістка оскаржила бездіяльність слідчого у суді. 12 жовтня Дзержинський суд Кривого Рогу зобов’язав слідчого внести дані в ЄРДР та провести досудове розслідування.
Нагадаємо, головна редакторка газети «Край Камʼянецький» з Хмельниччини Надія Єрменчук заявила, що журналістам і редакторам не варто отримувати партійні квитки і, працюючи у медіа, ставати депутатами місцевої ради. Для неї переконливим став досвід попереднього редактора видання, який був депутатом районної ради від «Батьківщини», що призводило до конфліктів з керівництвом ради, зриву бюджетного фінансування.