Відповідь СБУ щодо стеження за Шереметом і Притулою наштовхує на підозри - журналістка «Української правди»

Відповідь СБУ щодо стеження за Шереметом і Притулою наштовхує на підозри - журналістка «Української правди»

20 Жовтня 2016
2018

Відповідь СБУ щодо стеження за Шереметом і Притулою наштовхує на підозри - журналістка «Української правди»

2018
Оксана Коваленко, журналістка «Української правди», яка відстежує інформацію у справі з розслідування вбивства Павла Шеремета, повідомила, що її не задовольнила відповідь СБУ щодо оприлюдненої раніше генеральним прокурором Юрієм Луценком інформації щодо стеження за журналістами Павлом Шереметом і Оленою Притулою. Заяву генпрокурор зробив після загибелі Павла Шеремета 20 липня.
Відповідь СБУ щодо стеження за Шереметом і Притулою наштовхує на підозри - журналістка «Української правди»
Відповідь СБУ щодо стеження за Шереметом і Притулою наштовхує на підозри - журналістка «Української правди»

Про свою оцінку відповіді СБУ Оксана Коваленко сказала в інтерв’ю «Громадському радіо».

«Після вбивства говорили, що стеженням займався заступник керівника Нацполіції Вадим Троян. В самій Нацполіції було проведено внутрішнє розслідування, і вони дійшли висновку, що Троян до цього непричетний. Більш того, у списку тих, за ким він нібито стежив, була і Хатія Деканоїдзе. Це виглядає трохи дивно», - повідомила журналістка.

Вона нагадала, що надсилала запит у Службу безпеки щодо того, чи організовували співробітники СБУ стеження за Павлом Шереметом.

«Вони надіслали відповідь, яка не містила відповіді. Це мене насторожило. Така відповідь наштовхує на підозри», - зазначила Оксана Коваленко.

Варто зазначити, що Служба безпеки України відмовилась повідомити, чи проводила стеження за журналістом «Української правди» Павлом Шереметом та керівницею цього видання Оленою Притулою. При цьому СБУ порадила звернутися за коментарями до Нацполіції і ГПУ.

Нагадаємо,  20 липня внаслідок вибуху автомобіля в Києві загинув  український журналіст Павло Шеремет. Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Павло Шеремет загинув у результаті спрацювання вибухового пристрою, журналіста вбили. Вбивство було кваліфіковано прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб». 

Згодом Юрій Луценко заявив, що відкрито кримінальне провадження щодо організації першим заступником голови Нацполіції Вадимом Трояном незаконного стеження за керівниками «Української правди» Павлом Шереметом та Оленою Притулою.

У серпні перший заступник голови Нацполіції Вадим Троян заявив, що поліція має версію щодо того, хто стежив за загиблим журналістом Павлом Шереметом і керівницею «Української правди» Оленою Притулою. За його словами, Нацполіція не має до цього стосунку.

Вадим Троян нагадав, що службове розслідування не підтвердило інформацію, що за журналістами стежили правоохоронці. «Було проведено службове розслідування, матеріали направили в прокуратуру. Висновок розслідування говорить про те, що жодних законних або незаконних дій щодо Шеремета та його сім'ї не проводилося поліцією», - повідомив Вадим Троян.

Водночас він заявив, що Павло Шеремет і Олена Притула зверталися в правоохоронні органи з інформацією про можливе стеження за ними ще в листопаді 2015 року.

«Припущення (хто вів стеження) є, але про це (стеження) було заявлено ще у листопаді (2015-го)», - зазначив Вадим Троян.

Він додав, що не може повідомити з цього приводу більше інформації. 

Він також спростував інформацію щодо організації стеження за загиблим журналістом Павлом Шереметом, який, за його словами, був другом батальйону «Азов», у якому воював у зоні АТО Вадим Троян.

Водночас Вадим Троян заявив, що вбивство відомого журналіста повинна була розслідувати СБУ.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що вважає неправдивою інформацію, що перший заступник голови Національної поліції Вадим Троян організував стеження за загиблим журналістом Павлом Шереметом і керівником «Української правди» Оленою Притулою.

На фото – Олена Притула і Павло Шеремет

Фото: Микита Кузьмін

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2018
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду