Журналісту на Волині заборонили фотографувати чергу авто поблизу кордону

Журналісту на Волині заборонили фотографувати чергу авто поблизу кордону

25 Квітня 2016
1874

Журналісту на Волині заборонили фотографувати чергу авто поблизу кордону

1874
Сьогодні, 25 квітня, на Волині у сервісній зоні міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Устилуг-Зосін» чергові у формі ДПС заборонили журналістові інтернет-видання «Місто вечірнє» Олексієві Біянову фотофіксацію черги автомобілів.
Журналісту на Волині заборонили фотографувати чергу авто поблизу кордону
Журналісту на Волині заборонили фотографувати чергу авто поблизу кордону

Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ).

Як розповів Олексій Біянов, він не фотографував ані пост прикордонників, ані його працівників, лише чергу авто.

«Я знімав не на кордоні, і навіть не на митниці, а в сервісній зоні біля сусіднього села. До мене підійшли чергові у формі ДПС, не представилися, затримали і викликали начальника зміни, який і сказав повидаляти фото, бо тут знімати не можна – режимний об’єкт. Я дуже здивувався, але моїх аргументів ніхто не слухав», - розповів він ІМІ.

Як стверджує журналіст, зроблені фото він змушений був видалити. Співробітники ДПС відпустили його, обмежившись «на перший раз усним попередженням».  

Нагадаємо, 21 березня у Києві головному редактору «Херсонської міської газети» Костянтину Риженку перешкоджали у проведенні відео- та фотозйомки у Київському метрополітені працівниця метро та правоохоронці.

При цьому Костянтину Риженку ніхто не зміг пояснити, чому не можна знімати у метрополітені, лише зауважували, що це стратегічний об’єкт.

Після отримання дозволу журналіст провів зйомку у пішохідному переході між станціями «Майдан Незалежності» та «Хрещатик». Двоє правоохоронців чекали на нього, уточнили особу журналіста і перевірили дозвіл.

Прес-служба Київського метрополітену в коментарі ІМІ повідомила, що жодних заборон на фото- та відеозйомку доступних загалу частин метрополітену (наприклад, крім депо чи службових приміщень) не існує. Фотозйомка проводиться вільно, а щодо відеозйомки передбачено отримання дозволу від «Служби руху» Київського метрополітену, який не має обов'язкового характеру та по своїй суті розглядається як «акредитація». Також було повідомлено, що наразі розробляється нове положення, що у тому числі буде регулювати ці питання.

Фото: slovovolyni.com

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1874
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду