Прокуратура окупованого Криму підтвердила початок слідчих дій проти журналістів
Прокуратура окупованого Криму підтвердила початок слідчих дій проти журналістів
Про це йдеться в повідомленні на сайті так званої «прокуратури».
Відомство інформує, що слідчі дії щодо кримських журналістів проводяться через їх можливий зв’язок з публікаціями на сайті «Крим.Реалії», який в окупованому Криму вважається «екстремістським». При цьому так звана «прокуратура» не називає жодного прізвища журналістів.
«Сьогодні в рамках розслідування кримінальної справи на підставі постанови Київського районного суду м.Сімферополя проведено обшук за місцем проживання автора публікації. В ході слідчої дії співробітниками ФСБ виявлено та вилучено комп'ютерну техніку та носії інформації, а також інші документи, що свідчать про підготовку статті екстремістського характеру.
Крім того, на підставі постанов Київського районного суду м.Сімферополя проведені обшуки за місцем проживання ряду інших авторів, які надають свої матеріали для опублікування на новинному інтернет-порталі «Крим.Реалії»», - йдеться у повідомленні.
Відомство також наголошує, що з «особами, які здійснюють журналістську діяльність, проводяться слідчі дії».
«Прокуратурою республіки раніше ініціювалося питання про блокування окремих публікацій інформаційної служби «Крим.Реалії». Аналіз контенту цього ресурсу свідчить про його спрямованість на дискредитацію діяльності Російської Федерації на території Республіки Крим, розпалюванні міжнаціональної та міжетнічної ворожнечі, а також про здійснення закликів до здійснення екстремістської діяльності», - заявляє підконтрольна Росії прокуратура.
Також відомство повідомляє, що постанову про порушення кримінальної справи визнано «законною і обґрунтованою». «Хід розслідування перебуває на особистому контролі прокурора республіки Наталії Поклонської», - йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, сьогодні, 19 квітня, російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну проти журналіста видання «Крим.Реалії» Миколи Семени (проект української служби «Радіо Свобода») за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ».
Про кримінальну справу щодо журналіста повідомила так звана «прокурор» Криму Наталія Поклонська: «Відносно журналіста видання порушено кримінальну справу за ознаками частини 2 статті 280.1 КК РФ. Цим журналістом була підготовлена й опублікована стаття, в якій наводяться висловлювання, спрямовані на порушення територіальної цілісності РФ, що не дозволено ні журналістам, ні будь-кому іншому».
Пізніше адвокат Еміль Курбедінов повідомив про обшуки у ще двох кримських журналістів, крім обшуку в Миколи Семени, про який стало відомо раніше. За його інформацією, після обшуку, журналістів відвезли в управління російської ФСБ у Сімферополі. «Обшук проведено у трьох кримських журналістів і їх вивозять в управління ФСБ. Це Леньяра Абібулаєва, Люманова Руслана і Микола Семена. По-моєму, Миколі Семені висуватимуть звинувачення», – сказав Еміль Курбедінов.
Кримськотатарська журналістка Лілія Буджурова також підтвердила обшук у Миколи Семени. «Сьогодні провели обшуки у Миколи Семени, Леньяри Абібуллаєвої і Руслани Люманової.У Миколи вилучили техніку. На комп'ютері знайшли статті, написані для Крим.Реалії. Обшук закінчено, наразі Семену вивозять на допит, ймовірно в ФСБ. Зв'язок телефоном з ним перервався», - написала Ліля Буджурова у Facebook.
Водночас підконтрольний російській окупаційній владі Криму сайт «Крыминформ» повідомляє про проведення обшуків російськими силовиками у кримських журналістів за сімома адресами.
Координаторка Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник повідомила, що наразі правозахисники намагаються зв'язатися із журналістами, які після обшуків затримані сьогодні, 19 квітня, в окупованому Росією Криму.
Голова Незалежної медіапрофспілки України (НМПУ) Юрій Луканов заявив, що українська влада має негайно відреагувати на сваволю проти журналістів у Криму, яких російська окупаційна влада затримала у справі про начебто «сепаратизм».
На думку Юрія Луканова, відбувається жорсткіше продовження тієї політичної лінії, яка вже здійснювалася в окупованому Росією Криму раніше. На півострові періодично відбуваються обшуки у кримських журналістів, їх затримували, допитували, а проти Анни Андрієвської порушили кримінальну справу.
Раніше Юрій Луканов назвав обшуки у кримських журналістів 19 квітня тиском на вільну пресу. Він заявив, що НМПУ готує заяву-звернення до міжнародних організацій з проханням «вплинути» на ситуацію.