
Пішов з життя Лесь Танюк


Про це повідомив на своїй сторінці народний депутат Степан Кубів, передає «Новое время».
«Зі смертю Леся Танюка 18 березня 2016 втратив кожен, хто його знав особисто або заочно», - написав Степан Кубів у своєму Facebook.
Лесь Танюк був не тільки відомим режисером театру і кіно, він також працював на телебаченні – зокрема, був ведучим програм на УТ-1
Леонід (Лесь) Танюк народився в с. Жукин на Київщині 8 липня 1938 року, виростав у Луцьку. Під час навчання в Київському театральному інституті ім. Карпенка-Карого (1958-1963) познайомився з дисидентами Іваном Світличним, Аллою Горською, Василем Стусом, В'ячеславом Чорноволом та іншими.
Був головою Національної спілки театральних діячів України, членом Національної спілки письменників та кінематографістів, лауреатом режисерської премії ім. С. Данченко і декількох театрознавчих премій, членом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО. Професор, керівник акторського і режисерського курсів у Київському університеті театру і кіно ім. Карпенка-Карого, почесний професор Харківської академії культури та Волинського національного університету ім. Л. Українки, заслужений діяч мистецтв, дійсний член Міжнародної Академії Екології, народний артист України.
Лесь Танюк - автор і співавтор понад 60 законів, ініціатор майже 20 парламентських слухань щодо символіки, української мови, пам'яті жертв Голодомору 1932-33 років, державних архівів, «чорної археології», моніторингу щодо виконання законів гуманітарної сфери
Один з ініціаторів створення Антикомуністичного антиімперіалістичного фронту. Засновник і голова Всеукраїнського товариства Меморіал ім. В. Стуса (1989-2014), з 2014 - його почесний голова.
Фото: «Радіо Свобода»
