Нацрада оголосила третє попередження «Ескулап-TV»

Нацрада оголосила третє попередження «Ескулап-TV»

17 Серпня 2015
4258
17 Серпня 2015
08:29

Нацрада оголосила третє попередження «Ескулап-TV»

4258
Нацрада оголосила третє попередження «Ескулап-TV»
Нацрада оголосила третє попередження «Ескулап-TV»

За результатами позапланових перевірок до компаній «Аспера 2011» (логотип «Ескулап-TV», мовлення в багатоканальній телемережі МХ-5), що належить медіахолдингу Ріната Ахметова «Медіа Група Україна», застосовано санкцію «оголошення попередження». Відповідні рішення ухвалені на засіданні Національної ради з питань телебачення і радіомовлення 13 серпня, повідомляє сайт регуляторного органу.

 

Телеканалу «Ескулап-TV» оголошено попередження у зв'язку з тим, що мовник не виправив порушень, що стали підставою для застосування до нього такої ж санкції в лютому. Тоді компанію було зобов'язано протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

 

Проведені Національною радою у квітні та липні моніторинги мовлення каналу зафіксували, що фактичні показники мовлення не відповідають обсягам, зазначеним у ліцензії. Так, зменшено обсяг вітчизняних програм та категорії «інше» і збільшено обсяг іноземних, розважальних програм та фільмопоказу.

 

Ліцензіата зобов'язано протягом двох тижнів увідповіднити свою діяльність вимогам чинного законодавства України.

 

Нагадаємо, 11 червня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку ТОВ «Аспера 2011» (загальнонаціональний цифровий ефірний телеканал «Ескулап-TV» з мультиплексу МХ-5), що з початку 2015 року належить медіахолдингу Ріната Ахметова «Медіа Група Україна». Відповідне рішення Нацрада ухвалила на підставі результатів моніторингу ефіру каналу.

 

За даними моніторингу, проведеного 14 квітня, канал не дотримується умов своєї програмної концепції, оскільки зменшив частку програм власного виробництва (з 11,5 годин до 6 хвилин на добу), збільшив обсяг фільмопоказу (із 7 годин до 23 годин 18 хвилин на добу), не транслює передбачені ліцензією інформаційно-аналітичні та публіцистичні, науково-просвітницькі, розважально-музичні та дитячі програми і взагалі фактично змінив свій формат з інформаційно-просвітницького з фільмопоказом на фільмопоказ.

 

«Ескулап TV» вже має два попередження Нацради за недотримання програмної концепції (перше - за вересень 2014 року, друге - за лютий 2015 року). Представники каналу також мали дискусію з Нацрадою щодо визначення жанрового наповнення.

 

«Детектор медіа»

 

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4258
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду