Парламент прийняв за основу законопроект про прозорість медіавласності
Парламент прийняв за основу законопроект про прозорість медіавласності
Сьогодні, 16 червня, Верховна Рада прийняла проект закону №1831 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації, а також реалізації принципів державної політики в сфері телебачення і радіомовлення». За таке рішення проголосувало 240 народних депутатів. Про це йдеться на сайті парламенту.
Законопроектом зокрема, пропонується:
-зобов'язати суб'єктів інформаційної діяльності (телерадіоорганізації та провайдерів програмної послуги) розкривати інформацію про реальну структуру власності та надавати відомості про кінцевих вигодоодержувачів;
-запровадити механізм контролю за достовірністю зазначеної інформації;
-надати Національній раді з питань телебачення і радіомовлення право запитувати додаткові відомості про структуру власності зазначених суб'єктів інформаційної діяльності;
-встановити, що відсутність порушень вимог щодо розкриття телерадіоорганізаціями інформації про кінцевих вигодоодержувачів є перевагою під час проведення конкурсів на отримання ліцензій;
-зобов'язати Національну раду надавати детальне обґрунтування всім своїм рішенням щодо видачі, відмови у видачі та відмови у продовженні ліцензій;
-заборонити Національній раді введення будь-яких не передбачених законами України обмежень ретранслювати програми, які походять з країн-учасниць Європейської конвенції про транскордонне телебачення тощо.
Крім того, народні депутати проголосували за скорочення терміну підготовки до другого читання законопроекту про забезпечення прозорості власності засобів масової інформації.
Як писала «Детектор медіа», Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики підтримав доопрацьований законопроект про прозорість медіавласності.
Нагадаємо, на засіданні 22 квітня члени робочої групи, що була створена при Комітеті з питань свободи слова та інформаційної політики, домовилися підготувати концепцію для написання законопроекту щодо прозорості власності ЗМІ. Для цього вони планували використати діючі норми, законопроект № 1831 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації, а також реалізації принципів державної політики в сфері телебачення і радіомовлення», внесений народними депутатами Миколою Княжицьким та Вадимом Денисенком, а також власні напрацювання групи та обґрунтування, чи вони сумісні з проектом № 1831.
На першому засіданні робоча група вирішила звернутися за допомогою до європейських експертів. Також було вирішено вивчити позитивний закордонний досвід.
Відповідно до дослідження медіавласності кінцевий реальний власник вказаний у 20% українських ЗМІ.
«Детектор медіа»