Співробітники каналу ТВі провели пікетування міліції, яка не розслідує порушення трудових прав колективу
Співробітники каналу ТВі провели пікетування міліції, яка не розслідує порушення трудових прав колективу
Сьогодні, 27 травня, о 10.00 колектив телеканалу ТВі за участі Незалежної медіапрофспілки України (НМПУ) та профспілки «Асоціація праці» провели акцію протесту біля Голосіївського районного управління УМВС у Києві. Про це йдеться у повідомленні на сайті НМПУ.
Підставою для проведення пікету стало незадоволення співробітників каналу бездіяльністю працівників слідчого відділу, які на сьогоднішній день фактично не проводять жодних слідчих дій. Таким чином, працівники ТВі намагаються привернути увагу правоохоронців до порушення трудових прав колективу телеканалу.
Нагадаємо, 7 травня колишні працівники телеканалу ТВі, яким роботодавець заборгував заплату, прийшли під стіни каналу з протестом. Біля будівлі каналу близько 20 працівників вимагали повернути їм гроші, які телеканал не виплачує вже 4 місяці, незважаючи на відновлення роботи каналу. За словами працівників каналу, керівництво пообіцяло спочатку розрахуватись з тими, хто зголосився надалі працювати на каналі, однак поки що й вони своїх грошей не отримали.
З 23 березня телеканал ТВі припинив мовлення. Директор каналу ТВі Ольга Манько повідомила «Детектор медіа», що «у зв'язку зі складною економічною ситуацією в країні, а також з тим, що канал є дотаційним, його діяльність призупинено до кращих часів». При цьому канал заборгував працівникам зарплату за три місяці.
20 березня працівники ТВі блокували канал з вимогою виплатити борги по зарплаті. Детальніше про проблеми на ТВі читайте в інтерв'ю представників колективу. 30 березня директор ТОВ «Інфо24», на яке оформлена ліцензія на супутникове мовлення каналу ТВі, Максим Урбанський заявив, що борги по зарплаті будуть виплачені співробітникам телеканалу «після відновлення платоспроможності підприємства», але конкретних термінів не назвав.
22 квітня Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики вирішив звернутися до прокуратури Києва та МВС щодо порушення прав співробітників телеканалу ТВі.
Із 27 квітня ТВі відновив мовлення. В інтерв'ю «Дусі» Максим Урбанський пообіцяв врегульовувати фінансові суперечності з колективом індивідуально в кожному випадку, та звинуватив у багатьох проблемах каналу попереднього керівника Ольгу Манько. Пані Манько ці звинувачення відкинула.
6 травня стало відомо, що Голосіївське районне управління внутрішніх справ ГУ МВС у місті Києві почало службове розслідування бездіяльності міліції щодо поданої Незалежною медіа-профспілкою України заяви про порушення трудових прав працівників телеканалу ТВі. Водночас, за заявою НМПУ відкрито кримінальне провадження за статтями 356 (самоправство) і 175 (невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат) Кримінального кодексу України, восьми особам уже вручені повістки. Згодом провадження може бути відкрито і за статтею 172 ККУ (грубе порушення законодавства про працю).
«Детектор медіа»