Одеські журналісти вимагають від СБУ пояснити слідчі дії щодо журналістів сайту «Таймер»
Одеські журналісти вимагають від СБУ пояснити слідчі дії щодо журналістів сайту «Таймер»
Сьогодні, 14 травня, одеські журналісти написали заяву до обласного управління Служби безпеки України (СБУ), в якій просять роз'яснити, на якій підставі і в рамках яких кримінальних проваджень, проводилися обшуки в помешканнях журналістів інтернет-видання «Таймер». Про повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ).
Нагадаємо, сьогодні вранці у квартирі Юрія Ткачова - головного редактора одеського інтернет-ресурсу «Таймер», відомого своїм антиукраїнським спрямуванням, відбувся обшук. Цього ж дня працівники Служби безпеки України провели слідчі дії у помешканнях ще двох журналістів одеського інтернет-видання «Таймер» Антона Доценка та Анастастії Черновол. На допит СБУ викликала також колишнього співробітника видання Станіслава Козлікіна. Як повідомило видання «Думская», усі журналісти окрім головного редактора прибули в будівлю обласного управління СБУ на вул. Єврейській в Одесі. Пізніше стало відомо, що пана Доцента опитали як свідка. Сайт «Таймера» наразі не працює.
Одеські журналісти у своїй заяві нагадали співробітникам СБУ, що відповідно до статті 17-й Закону «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», «службова діяльність журналіста не може бути підставою для його арешту, затримання, а також вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених ним матеріалів та технічних засобів, якими він користується у своїй роботі».
«У випадку ж з сайтом "Таймер" ми не можемо не вбачати політичної складової в тому, що відбувається, а також спроби тиску на журналістів. Якщо ж обшуки проводяться в рамках кримінальної справи, не пов'язаної з журналістською діяльністю співробітників сайту, вимагаємо повідомити про це в максимально короткі терміни», - йдеться у документів, збір підписів під яким продовжується.
Як писала «Детектор медіа», видання «Таймер» нерідко публікує матеріали з сепаратистським ухилом: представників «ДНР» та «ЛНР» називають «повстанцями», а українські війська - «урядовими». У моніторингу сайту MediaSapiens «Таймер» згадувався у переліку ЗМІ, що контролювалися проросійськими бізнесменами та політиками та однозначно висловили підтримку ідеям федералізму та сепаратизму, засуджували «війну проти власного народу» та давали схвальну оцінку діям Росії. Одеський «Таймер», луганські канал ЛОТ, видання «Схід. Інфо», «ХХІ Век» і «0642», газета Донецької обласної ради «Жизнь» та інтернет-сайт «Комитет» найбільш явно транслювали міфи й стереотипи російської пропаганди.
За інформацією Одеського кризового медіацентру, видання «Таймер» належить екс-депутату Верховної Ради, голові проросійської партії «Родіна» Ігорю Маркову. Медіацентр називає «Таймер»одним з ключових рупорів сепаратіcтскіх настроїв в Одеському регіоні.
23 лютого одеське інтернет-видання «Таймер» зазнало потужної DDoS-атаки.
22 січня в Одесі понад 20 невідомих людей у камуфляжі напали на журналіста місцевого інтернет-видання «Таймер» Антона Доценка, побили його та відібрали камеру.
«Детектор медіа»