
Реєстрація кримських ЗМІ за російським законодавством стала фільтром лояльності – правозахисниця
Реєстрація кримських ЗМІ за російським законодавством стала фільтром лояльності – правозахисниця


Необхідність реєструвати кримські ЗМІ відповідно до російського законодавства стала фільтром для виявлення лояльних до самопроголошеної влади Криму медіа. Про це в студії проекту «Громадське.Крим» заявила заступник голови Кримської польової місії з прав людини Ольга Скрипник.
«Формальні вимоги для реєстрації кримських ЗМІ відповідно до російського законодавства стали певним фільтром, який дозволяє виявити медіа, лояльні до чинної влади», - зазначила вона.
За словами правозахисниці, через скорочення кількості ЗМІ та журналістів, які працюють на півострові, люди починають шукати інформацію в соціальних мережах, проте і за це може загрожувати кримінальна відповідальність.
«Російське законодавство побудовано так, щоб завжи існувала формальна причина обмежити свободу слова», - підкреслила Скрипник.
Нагадаємо, станом на 1 квітня (останній день для перереєстрації) в окупованому Росією Криму тільки 232 засоби масової інформації з близько 3 тисяч перереєструвалися за російськими законами.
При цьому Роскомнагляд відмовив у реєстрації майже всім кримськотатарським ЗМІ. З 1 квітня припинили своє мовлення телеканал АТR та інші ЗМІ однойменного медіахолдингу (телеканал Lale, радіостанції «Мейдан» і «Лідер»), які не пройшли перереєстрацію відповідно до російського законодавства через відмову в ліцензіях від Роскомнагляду.
«Детектор медіа»
