До 30 квітня – реєстрація на тренінг «Особливості висвітлення у ЗМІ питань сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності»
До 30 квітня – реєстрація на тренінг «Особливості висвітлення у ЗМІ питань сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності»
14-15 травня, напередодні Міжнародного дня протидії гомофобії та трансфобії (щорічно відзначається в світі 17 травня), у Києві відбудеться дводенний тренінг для журналістів та журналісток на тему «Особливості висвітлення у ЗМІ питань сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності».
Під час заходу його учасники та учасниці дізнаються:
- Основні факти про лесбійок, геїв, бісексуалів та трансґендерів (ЛГБТ)
- Сексуальна орієнтація і ґендерна ідентичність (СОҐІ): міфи і реальність
- Яких типових помилок і неточностей припускаються українські журналісти та журналістки, висвітлюючи питання СОҐІ?
- Особливості вживання термінів: гомосексуали чи гомосексуалісти, лесбійки чи лесбіянки, трансґендери, транссексуали чи трансвестити?
- Мова ворожнечі щодо лесбійок, геїв, бісексуалів та трансгендерів у мас-медіа: які її причини, масштаб та наслідки?
- Який ілюстратив добирати до матеріалів про ЛГБТ?
- Які основні принципи журналістської етики під час висвітлення злочинів, вчинених через сексуальну орієнтацію жертви
- Pro et contra: як зробити матеріал про ЛГБТ збалансованим? Як і кого добирати на роль експертів/експерток при висвітленні тематики ЛГБТ?
- Ефективна підготовка до інтерв'ю з ЛГБТ та засоби ефективного інтерв'ювання
- Ключові ЛГБТ-дати як календарні «центри тяжіння» матеріалів про ЛГБТ.
Тренери та експерти заходу: Святослав Шеремет - медіатренер, керівник Гей-Форуму України; Олена Шевченко - голова громадської організації «Інсайт»; Тетяна Печончик - медіаекспертка, голова Центру інформації про права людини.
Взяти участь у тренінгу запрошуються журналісти та журналістки, редактори та редакторки як центральних, так і місцевих ЗМІ, а також фрілансери та фрілансерки. Охочим відвідати тренінг потрібно до 30 квітня заповнити аплікаційну форму.
Участь у тренінгу є безкоштовною. Учасники заходу забезпечуються проживанням (одна доба), харчуванням, роздавальними матеріалами, також їм відшкодовуються транспортні витрати - проїзд автобусом або поїздом (плацкарт або купе).
У разі виникнення запитань просимо звертатись до Тетяни Печончик: 067-445-95-43, tp@humanrights.org.ua.
Організатори заходу - Центр інформації про права людини спільно з Проектом «Без кордонів» Центру «Соціальна дія» під егідою із Коаліції з протидії дискримінації в Україні за підтримки Європейського Союзу та програми «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».
«Детектор медіа»