Прес-служба СБУ заявляє, що журналіста Андрія Захарчука не обмінювали на полонених і обвинувачення з нього не зняли

Прес-служба СБУ заявляє, що журналіста Андрія Захарчука не обмінювали на полонених і обвинувачення з нього не зняли

27 Лютого 2015
4416

Прес-служба СБУ заявляє, що журналіста Андрія Захарчука не обмінювали на полонених і обвинувачення з нього не зняли

4416
Прес-служба СБУ заявляє, що журналіста Андрія Захарчука не обмінювали на полонених і обвинувачення з нього не зняли
Прес-служба СБУ заявляє, що журналіста Андрія Захарчука не обмінювали на полонених і обвинувачення з нього не зняли

СБУ не зняла обвинувачення з журналіста російських інформагентств «Невские новости» і «Федеральное агентстсво новостей», громадянина України Андрія Захарчука, підозрюваного в державній зраді, і розслідування його справи продовжується. Про це в коментарі «Радіо Свобода» повідомила  речниця СБУ Олена Гітлянська, спростовуючи інформацію російських ЗМІ про те, що з журналіста зняли обвинувачення і обміняли 21 лютого разом із бойовиками на українських військових.

 

«Захарчуку було змінено запобіжний захід на непов'язаний з триманням під вартою. Але відповідно до рішення, він мав з'являтися і бути на контакті зі слідчим, оскільки слідчі дії щодо цієї особи продовжуються. Ми бачили інформацію, що він виїхав за межі України (в Санкт-Петербург - ред.). Справа продовжує розслідуватися і якщо він не буде з'являтися у визначений термін на допит і не буде іти на контакт зі слідством, його буде оголошено в розшук», - зазначила пані Гітлянська.

 

«Якщо людина звільняється з-під варти, але слідство продовжується, вона не має права залишати країну», - додала речниця.

 

Водночас, як пише видання «Преступности. НЕТ» і як повідомив «Детектор медіа» брат журналіста Михайло Захарчук, 20 лютого, напередодні обміну, відбулося засідання Апеляційного суду Миколаївської області, який вирішив залишити Андрія Захарчука під вартою до 11 квітня.

 

Апеляційні скарги адвокатів заарештованого журналіста були відхилені, як повідомляє «Преступности. НЕТ», «незважаючи на масу доказів адвокатів про неспроможність і необґрунтованість як самої підозри, так і клопотання про арешт».

 

«Ми всі були в шоці з апеляційного суду. Їм нікуди було діватися, але вони все одно відхилили наші скарги», - зазначив брат журналіста Михайло Захарчук.

 

Він подтвердив інформацію, що попри звинувачення у державній зраді Андрій Захарчук не має наміру змінювати громадянство. «І він і ми, його сім'я, сподіваємося, що всі звинувачення з нього будуть зняті», - додав Михайло Захарчук.

 

Нагадаємо, російські ЗМІ повідомили, що Андрій Захарчук, якого 21 лютого звільнили з-під арешту в ході обміну полоненими між українською стороною та проросійськими терористичними організаціями «ДНР» і «ЛНР», повернуся до Росії.

 

12 лютого Центральний районний суд міста Миколаєва постановив узяти під варту пана Захарчука, якого СБУ затримала і висунула підозру у державній зраді.

 

За інформацією СБУ, у січні-лютому цього року пан Захарчук відвідав кілька міст України, потім прибув до Миколаєва, де зробив своїм фотоапаратом знімки Інгульського та пішохідного мостів, Суднобудівного заводу імені 61 комунара і ДП «Миколаївський бронетанковий завод», співробітники служби безпеки якого і затримали журналіста під час фотозйомки. Миколаївський бронетанковий завод і завод імені 61 комунара є стратегічними об'єктами, що входять в Державний концерн «Укробронпром».

 

19 лютого «голова» самопроголошеної  «ЛНР»  Ігор Плотницький запропонував українській стороні  обміняти затриманого  громадянина України Андрія Захарчука, який працював журналістом у Росії, на взятих у полон поблизу Дебальцевого (Донецька область) українських військових.

 

24 лютого в інтерв'ю новинному агентству «Харьков» Андрій Захарчук розповів, що планує продовжити працювати журналістом в Росії у виданні «Невские новости». Він також зазначив, що його здивувала реакція українських колег на його арешт. Андрій Захарчук сказав, що практично жодне ЗМІ не піднялося на його захист.

 

«Федеральное агентство новостей» повідомило, що під час перебування у Луганську після звільнення з полону журналіст зустрівся з очільником самопроголошеної «ЛНР» Ігорем Плотницьким. Журналіст подякував йому, проте зазначив, що був здивований тим, що саме керівництво «ЛНР» «виступило в ролі мого спасителя». У відповідь Ігор Плотницький запропонував журналісту працювати в «Новоросії».

 

13 лютого у коментарі «Детектор медіа» юристка Інституту розвитку регіональної преси (ІРРП) Людмила Опришко заявила, що звинуваченням івано-франківського блогера Руслана Коцаби й журналіста «Невских новостей» Андрія Захарчука бракує чіткої аргументації з боку правоохоронних органів. Правозахисник Євген Захаров назвав звинувачення проти пана Коцаби й пана Захарчука непереконливими.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4416
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Киевлянин
3343 дн. тому
Интересно, СБУ понимает, что такими заявлениями превращает Украину в страну дураков?
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду