МЗС Росії поскаржилося міжнародним організаціям на заборону російських фільмів в Україні

МЗС Росії поскаржилося міжнародним організаціям на заборону російських фільмів в Україні

10 Лютого 2015
3302

МЗС Росії поскаржилося міжнародним організаціям на заборону російських фільмів в Україні

3302
МЗС Росії поскаржилося міжнародним організаціям на заборону російських фільмів в Україні
МЗС Росії поскаржилося міжнародним організаціям на заборону російських фільмів в Україні

Міністерство закордонних справ Російської Федерації, яку Україна визнала державою-агресором, виступило з критикою ухваленого Верховною Радою 5 лютого законопроекту № 1317 «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України», який забороняє розповсюдження і демонстрування в Україні частини російських фільмів і серіалів. Відповідний коментар Департаменту інформації та друку МЗС Росії, оприлюднено на сайті відомства.

 

У російському МЗС стверджують, що цей законопроект «викликав сильний резонанс в Україні». «Опозиційні партії, медіа холдинги та широка громадськість виступають проти цієї ініціативи, яка суперечить і Конституції України, і європейським демократичним цінностям, до яких постійно апелює Київ. На жаль, реакції міжнародних організацій, у тому числі інституту представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ, поки не надійшло», - заявили в зовнішньополітичному відомстві держави-агресора.

 

МЗС Росії закликало міжнародне співтовариство і спеціалізовані організації публічно дати оцінку ухваленому в Україні закону.

 

Саме російське МЗС уже дало свою оцінку українському закону, назвавши його «наступом на свободу слова» та «правовими механізмами політичної цензури під приводом захисту національної безпеки». Також відомство нагадало про інші випадки боротьби з російською пропагандою в європейських країнах. Наприклад, обмеження трансляції російських програм у Литві згідно з прийнятими в грудні 2014 року поправками до закону «Про інформування громадськості». Це теж, на думку Росії, є «політичною цензурою».

 

Нагадаємо, 5 лютого Верховна Рада 259 голосами ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України» (законопроект № 1317), який забороняє розповсюдження і демонстрування в Україні частини російських фільмів і серіалів. Законопроект прийнято в цілому в редакції, підготовленій Комітетом з питань культури та духовності, але з урахуванням поправки № 28 (про це свідчать результати голосування).

 

При цьому, є різні тлумачення того, поправку якого змісту ухвалили народні депутати. У таблиці поправок до другого читання № 28 - це поправка Вікторії Сюмар, за якою забороняються лише ті російські фільми, які виготовлені після 1 січня 2014 року. Однак співавтор законопроекту Микола Княжицький і сама Вікторія Сюмар стверджують, що в документі враховано поправку в редакції Радикальної партії, згідно з якою забороняється все, що було знято в Російській Федерації з 1991 року.

 

6 лютого народні депутата від «Опозиційного блоку» Юрій Бойко та Михайло Папієв зареєстрували проект постанови № 1317-П, якою ініціювали скасування рішення Верховної Ради від 5 лютого про прийняття в цілому як закону проекту № 1317 «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України».

 

Наразі закон готується на підпис. Які саме російські фільми й серіали заборонено, буде зрозуміло після його підписання.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3302
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду