У Мінкультури роз’яснили позицію Кириленка щодо заборони російських фільмів

У Мінкультури роз’яснили позицію Кириленка щодо заборони російських фільмів

7 Лютого 2015
3524

У Мінкультури роз’яснили позицію Кириленка щодо заборони російських фільмів

3524
У Мінкультури роз’яснили позицію Кириленка щодо заборони російських фільмів
У Мінкультури роз’яснили позицію Кириленка щодо заборони російських фільмів

Міністр культури України - віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко був одним із ініціаторів заборони російських мілітарних серіалів, нагадують у прес-службі відомства. Також у повідомленні для ЗМІ подано офіційну позицію міністра щодо заборони російських серіалів.

 

Пан Кириленко вважає, що російські мілітарні фільми та серіали, випущені після 1991 року, підлягають повній забороні, як і весь російський теле- і кінопродукт, створений з моменту початку російської агресії проти України, тобто з 2014 року. Відповідні норми, вказав пан Кириленко, містяться в ухваленому вчора Верховною Радою законі «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України».

 

За словами урядовця, ця заборона міліарних серіалів спирається на фактичні зміни в політиці українських телеканалів і на підтримку з боку громадської думки: опитування свідчить про обурення людей героїзацією російських силових структур у часи війни на Сході України.

 

Віце-прем'єр наголосив, що кінцева мета його ініціатив - створити сприятливі умови для розвитку власного українського телекіновиробництва.

 

Нагадаємо, раніше ЗМІ та інформагенства поширили коментар пана Кириленка щодо того, що з ефіру слід вилучити російські мілітаристські серіали та кінороботи, які розпалюють ворожнечу, проте художні кінотвори нейтрального змісту виробництва РФ мають право на існування.

 

«Якщо говорити про заборону всього російського кіно, то це може викликати неприйняття в усьому українському суспільстві, бо під заборону можуть потрапити і художні фільми, і велике кіно, яке транслюється на телеканалах. І це, на мою думку, не зовсім виправдано», - було зазначено у цитаті міністра культури.

Як повідомляла «Детектор медіа», 5 лютого Верховна Рада 259 голосами ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України» (законопроект № 1317), який забороняє розповсюдження і демонстрування в Україні частини російських фільмів і серіалів. Законопроект прийнято в цілому в редакції, підготовленій Комітетом з питань культури та духовності, але з урахуванням поправки № 28 (про це свідчать результати голосування).

 При цьому, є різні тлумачення того, поправку якого змісту ухвалили народні депутати. У таблиці поправок до другого читання № 28 - це поправка Вікторії Сюмар, за якою забороняються лише ті російські фільми, які виготовлені після 1 січня 2014 року. Однак співавтор законопроекту Микола Княжицький і сама Вікторія Сюмар стверджують, що в документі враховано поправку в редакції Радикальної партії, згідно з якою забороняється все, що було знято в Російській Федерації з 1991 року.

«Якщо тлумачити поправку як заборону на всю російську теле- і кінопродукцію, то мова повинна йти про заборону на продукцію, яка знята від моменту російсько-українського збройного конфлікту. Тоді це якимось чином можна логічно обґрунтувати», - коментував пан Кириленко. Він також заявляв, що на вітчизняних екранах не може бути антиукраїнської пропаганди.

 Нагадаємо, 6 лютого народні депутата від «Опозиційного блоку» Юрій Бойко та Михайло Папієв ініціювали скасування рішення Верховної Ради від 5 лютого про прийняття в цілому як закону проекту № 1317 «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України» та зареєстрували відповідний проект постанови № 1317-П.

«Детектор медіа»

Фото - http://www.unn.com.ua

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3524
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Григорій Новоолександрівський
3374 дн. тому
ПЕРЕМОГА МАЙДАНУ ЧИ ВСЕОХОПЛЮЮЧА РУСИФІКАЦІЯ УКРАЇНИ???
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду