Княжицький запевняє, що новий закон заборонив усі російські фільми, зняті після 1 серпня 1991 року

Княжицький запевняє, що новий закон заборонив усі російські фільми, зняті після 1 серпня 1991 року

5 Лютого 2015
6505

Княжицький запевняє, що новий закон заборонив усі російські фільми, зняті після 1 серпня 1991 року

6505
Княжицький запевняє, що новий закон заборонив усі російські фільми, зняті після 1 серпня 1991 року
Княжицький запевняє, що новий закон заборонив усі російські фільми, зняті після 1 серпня 1991 року

Народний депутат від «Народного фронту», голова Комітету з питань культури та духовності Микола Княжицький, який є співавтором законопроекту № 1317, запевняє, що ухвалений Верховною Радою 5 лютого закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України» забороняє розповсюдження і демонстрування в Україні всіх фільмів російського виробництва, знятих після 1 серпня 1991 року. Про це він сказав у коментарі «Детектор медіа».

 

За його словами, Верховна Рада підтримала не поправку № 28 народного депутата Вікторії Сюмар, за якою забороняються лише ті російські фільми, які виготовлені після 1 січня 2014 року, а усну поправку народного депутата Олега Ляшка, за якою забороняються всі фільми виробництва Російської Федерації. «А про дати виробництва в його поправці не йшлося», - каже пан Княжицький.

 

Це ж у коментарі «Українській правді» сказала і Вікторія Сюмар. За її словами, в документі враховано поправку вредакції Радикальної партії, згідно з якою забороняється все, що було знято в Російській Федерації з 1991 року.

 

Водночас результати голосування на сайті Верховної Ради показують, що народні депутати голосували за поправку № 28 народного депутата Вікторії Сюмар.

 

Микола Княжицький запевняє, що остаточна редакція нової статті 15-1 закону «Про кінематографію» буде викладена в редакції Комітету з питань культури та духовності з урахуванням поправки Олега Ляшка:

 

«Стаття 15-1. Розповсюдження і демонстрування фільмів, що містять популяризацію органів держави-агресора, радянських органів державної безпеки

 

В Україні забороняється розповсюдження і демонстрування фільмів виробництва Російської Федерації, а також фільмів, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що створюють позитивний образ працівників держави-агресора, працівників радянських органів державної безпеки, виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України.

 

Передбачена попереднім абзацом заборона поширюється на розповсюдження та демонстрування будь-яких фільмів незалежно від країни походження, виробництва після 1 серпня 1991 року.

 

Фільм вважається таким, що містить популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що створює позитивний образ працівників держави-агресора, працівників радянських органів державної безпеки, виправдовує чи визнає правомірною окупацію території України, якщо в ньому наявна принаймні одна з таких ознак:

- серед позитивних героїв фільму є співробітники (у тому числі колишні або позаштатні) органів держави-агресора, радянських органів безпеки;

- сюжет фільму безпосередньо або опосередковано пов'язаний з діяльністю органів держави-агресора, радянських органів безпеки, і ця діяльність представлена у фільмі як позитивна;

- у сюжеті фільму безпосередньо або опосередковано заперечується або ставиться під сумнів територіальна цілісність України, виправдовується або подається в позитивному світлі окупація території України, акти агресії з боку інших держав, розв'язування війни, пропагується винятковість, зверхність або неповноцінність осіб за ознаками їх релігійних переконань, належності до певної нації або раси, статі, майнового стану, соціального походження.

 

Детальні критерії для визнання фільму що містить популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що створює позитивний образ працівників держави-агресора, працівників радянських органів державної безпеки, виправдовує чи визнає правомірною окупацію території України, визначаються і затверджуються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кінематографії, в порядку, передбаченому для прийняття регуляторних актів.

 

Державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів, передбачених частиною першої цієї статті, не видається.

 

Розповсюдження та/або демонстрування фільмів, зазначених у частині першій цієї статті, тягне за собою застосування до суб'єктів господарювання, що здійснюють таке розповсюдження та/або демонстрування, адміністративно-господарських санкцій у формі накладення адміністративно-господарського штрафу в розмірі від десяти до п'ятдесяти мінімальних заробітних плат за кожен випадок такого розповсюдження або демонстрування.

 

Рішення про накладення штрафу, передбаченого частиною сьомою цієї статті, приймає центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кінематографії. Мотиви та обґрунтування щодо визначення розміру адміністративно-господарського штрафу мають міститися в рішенні про накладення штрафу».

 

Як писала «Детектор медіа», Олег Ляшко закликав депутатів підтримати поправку № 28 як таку, що забороняє трансляцію всіх російських фільмів, не згадуючи при цьому, що заборона не стосується фільмів, знятих до 1 січня 2014 року.

 

«Ми пропонуємо заборонити трансляцію будь-якої російської продукції на українських каналах. Росія, коли забороняє українські сири, вона не вибирає ті чи інші - забороняє всі. Ми вважаємо, що серіали виробництва країни-агресора не мають права крутитися на українських каналах. Тому прошу повернутися до голосування і підтримати нашу поправку, щоб заборонити трансляцію російських серіалів загалом», - заявив він.

 

У результаті поправку підтримали 238 народних депутатів.

 

Нагадаємо, 5 лютого Верховна Рада 259 голосами ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України» (законопроект № 1317) у редакції, підготовленій Комітетом з питань культури та духовності, але з урахуванням поправки № 28.

 

«Детектор медіа»

 

Фото - rozmova.wordpress.com

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6505
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
maks1010
3638 дн. тому
http://ilike.today/category/chronicles
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду