Харківські міліціонери, які напали на журналістів, відсторонені. За версією міліції, журналісти «вчинили конфлікт»
Харківські міліціонери, які напали на журналістів, відсторонені. За версією міліції, журналісти «вчинили конфлікт»
Харківська міліція проводить службову перевірку за фактом інциденту між представниками міліції та журналістами «Громадського телебачення» на блок-посту біля Харкова. Міліціонерів, які несли службу на блок-посту, відсторонено від виконання службових обов'язків на час з'ясування всіх обставин події. Про це повідомляє відділ зв'язків з громадськістю ГУ МВС у Харківській області.
«Розгляд інциденту між правоохоронцями та представниками ЗМІ знаходиться на особистому контролі начальника обласного ГУМВС Анатолія Дмитрієва. На час з'ясування усіх обставин події за наказом начальника ГУМВС працівники міліції, які несли службу на блок-посту, відсторонені від виконання службових обов'язків. Якщо неправомірність їх дій знайде своє підтвердження, вони негайно будуть звільнені з органів внутрішніх справ», - йдеться в повідомленні.
У той час, як журналісти Настя Станко і Костянтин Реуцький заявили про напад і неправомірні дії колишніх харківських «беркутівців», у міліції стверджують, що це представники «Громадського ТБ» «вчинили конфлікт із правоохоронцями під час огляду їх автівки на виїзді з міста Харкова, що має реєстрації Луганського регіону».
За повідомленням міліції, 29 січня пізно ввечері представники мас-медіа на легковому автомобілі іноземного виробництва з державними номерними знаками Луганської області були зупинені на блок-посту ДПС ДАІ «Пісочин» для перевірки. «На відповідь законним вимогам працівників міліції водій транспортного засобу заявив правоохоронцям таку фразу «Ви займаєтеся перевіркою нашої автівки, тому що вам нічим більше зайнятися». Інцидент стався, коли водій автомобіля намагався дістати щось із кишені, на що співробітники міліції швидко відреагували, блокувавши його рух», - йдеться в повідомленні.
У міліції стверджують, що Костянтин Реуцький сам упав на землю, хоча журналісти Настя Станко і Павел Пеньонжек, які були свідками інциденту, повідомили, що пана Реуцького скрутили і кинули на землю. «Чоловік розцінив дії правоохоронців, як напад на нього та впав на землю, на що працівники міліції зробили спробу підняти його та надати необхідну допомогу», - йдеться в повідомленні міліції.
«З огляду на даний факт, журналісти вирішили вчинити конфліктну ситуацію, вступили з правоохоронцями в суперечку та звинуватили їх в нанесенні тілесних ушкоджень та неправомірних діях. Працівники міліції терміново викликали на місце події медиків швидкої невідкладної допомоги та експертів-криміналістів, які не виявили у заявників ніяких травм. Від надання медичної допомоги та госпіталізації вони відмовилися», - повідомляє відділ зв'язків з громадськістю харківської міліції.
На місці події працюють співробітники слідчо-оперативної групи, які опитують свідків, у присутності громадськості оглядають транспортний засіб та проводять інші першочергові дії.
«Наразі за вказаним фактом за особистим дорученням очільника обласного главку міліції проводиться службова перевірка. Хід її здійснення знаходиться на особливому контролі генерал-майора міліції Анатолія Дмитрієва. За його словами, діям правоохоронців буде дана чітка та кваліфікована правова оцінка», - повідомили в міліції.
Нагадаємо: за словами Насті Станко, міліціонери «певні, що їм нічого не буде, "бо не було ж і за майдан нічого" - це цитата».
Міліція обіцяє ретельно проаналізувати та опрацювати записи з камер відеоспостереження, якими оснащений блок-пост «Пісочин». Міліція також звертається з проханням до усіх учасників дорожнього руху, які прямували в нічний час по цій ділянці автошляху, та стали свідками цієї події або зафіксували її на автомобільний відеореєстратор, звертатися з даною інформацією до правоохоронних органів для більш об'єктивної оцінки дій міліції. Результати службової перевірки обіцяють довести до відома громадськості.
За даними міліції, працівники правоохоронних органів Харківської області, яка межує з регіонами АТО, наділені особливими повноваженнями та мають право здійснювати ретельний огляд транспорту та особистих речей, щоб не допустити перевезення зброї і вибухівки, запобігти вчиненню терористичних актів.
«Правоохоронці вкотре акцентують увагу на тому, що будь-які провокації, що вчиняються останнім часом на блок-постах окремими громадянами, несуть в собі певну загрозу для суспільства та заважають силовикам здійснювати свої службові завдання. В цей складний для країни час громадськість повинна об'єднати свої зусилля з правоохоронними органами та ставитися з порозумінням до дій міліції заради спільної справи - збереження миру та спокою на Харківщині», - йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, 29 січня на одному з харківських постів ДАІ на групу, у якій були журналісти і правозахисник, напали міліціонери. Активіст Луганського Євромайдану, голова правління ГО «Правозахисний центр "Поступ"», журналіст інтернет-видання informator.lg.ua і «Громадського ТБ», який висвітлює події в зоні проведення АТО, Костянтин Реуцький був побитий екс-беркутівцями, співробітниками МВС.
У пана Реуцького вилучили фотоапарат, з допомогою якого він знімав відеорепортажі в Дебальцевому, Попасній, Маріуполі, також на камері можуть бути зафіксовані деталі злочину працівників МВС. Згодом камеру підкинули назад у машину, але без карти пам'яті.
Свідками нападу були журналістка «Громадського ТБ» Настя Станко, яку міліціонери штовхали, та журналіст польського видання «Критика політична» Павел Пеньонжек, які й повідомили про інцидент. Зі слів пані Станко, їх затримали прапорщики міліції на прізвища Ріяко, Костюк і Гончаренко.
Костянтин Реуцький звернувся о міліції із заявою про напад.
Незалежна медіа-профспілка України вважає ганебним побиття Костянтина Реуцького міліцією та вимагає розслідувати інцидент.
У п'ятницю, 30 січня, о 14.00 під будівлею Міністерства внутрішніх справ у Києві на вул. Богомольця, 10 правозахисники планують провести акцію протесту з вимогою притягнути до відповідальності міліціонерів, які вчинили напад на журналістів.
«Детектор медіа»