Економічні журналісти заявляють, що портал «Антикор» порушив стандарти ЗМІ і опублікував замовний матеріал

Економічні журналісти заявляють, що портал «Антикор» порушив стандарти ЗМІ і опублікував замовний матеріал

29 Січня 2015
5538

Економічні журналісти заявляють, що портал «Антикор» порушив стандарти ЗМІ і опублікував замовний матеріал

5538
Економічні журналісти заявляють, що портал «Антикор» порушив стандарти ЗМІ і опублікував замовний матеріал
Економічні журналісти заявляють, що портал «Антикор» порушив стандарти ЗМІ і опублікував замовний матеріал

У пулі українських економічних журналістів заявляють, що в опублікованому на Національному антикорупційному порталі «Антикор» матеріалі порушено журналістські стандарти. Зокрема, про це стверджують Роман Іванченко («Інтерфакс-Україна»), Любомира Ремажевська («Дело»), Ігор Маскалевич («Дзеркало тижня.Україна»). Такої ж думки прес-секретар Держатомрегулювання Анвар Деркач.

 

Йдеться про статтю під заголовком «Чернобыль-2 подкрался незаметно. Сколько Украине осталось до ядерной катастрофы?», опубліковану 27 січня. Передрукували її ще близько десяти інтернет-видань. Серед них From-ua.com, News.meta.ua, «СпецКорр», «Люстратор», Zona P, «ФрАза», «Тарасова правда», Politica-ua, «К стенке!» та «ВО ветеранів Чорнобиля».

 

«Матеріал є знущанням над журналістикою, адже в одній статті вмістилися мало не всі можливі порушення», - стверджують автори повідомлення, що надійшло «Детектор медіа».

 

Вони акцентують увагу на такі порушення:

 

-«Складно оцінювати якість матеріалу, де використовуються словосполучення на кшталт «...то есть это как засунуть квадратный палец в круглую жопу - чисто теоретически можно, но геометрия нарушится».

 

-«Відсутність балансу думок. В статті наводиться виключно одностороння позиція катастрофічних наслідків використання ядерного палива Westinghouse».

 

- «Посилання на анонімний авторитет. Наводяться думки посилаючись на осіб під ніками у мережі Facebook. Наприклад, під ніком Victor Vctos або взагалі без імені».

 

- «Викривлення думки експерта. Посилаючись на представника департаменту безпеки ядерних установок МАГАТЕ Мирослава Липаря, автор забуває вказати, що це не позиція організації чи її експертів, а його особиста думка щодо експлуатації ядерного палива. Причому повністю ігнорує, що раніше МАГАТЕ офіційно спростовувало цю інформацію».

 

Журналісти обурені, що під час війни «Антикор» та інші українські ЗМІ розміщують name="_GoBack">«відверто неправдиві, проплачені матеріали російської пропаганди»: «Оперативність і синхронність, а так само повна ідентичність текстів новин на веб-ресурсах свідчать про чітко сплановану і профінансовану PR-акцію. Подібні негативні матеріали щодо співпраці української НАЕК «Енергоатом» і американської Westinghouse з'являються на одних і тих же новинних сайтах з інтервалом 3-4 тижні вже близько 2-х років».

 

У зазначеній статті на сайті «Антикор» ідеться про те, що використання американських паливних зборок в реакторах радянського виробництва буцімто може призвести до «масштабної атомної катастрофи». Також у анонімній публікації («Источник: СпецКорр») критикують прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, який, як стверджується, «потерпає від німоти щодо питання безпеки атомних електростанцій» та не начебто не виділяє кошти для цієї сфери.

 

Також автори публікації висловлюють жаль з приводу того, що замість розширювати поставки ядерного палива з Росії Україна розпочала співпрацю в рамках нової програми з американською компанією Westinghouse.

 

Звинувачується у нехтуванні безпекою у статті й Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом».

 

Автори тексту закликають «небайдужих громадян» «звернутися до представництва Грінпіс і буквально благати організувати постійний моніторинг на українських АЕС з публікацією результатів в авторитетних ЗМІ».

 

«Детектор медіа» намагатиметься тримати коментарі редакції Національного антикорупційного порталу «Антикор».

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5538
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду