Суд у справі вбивства журналіста В’ячеслава Веремія перенесено – суд закритий, відводу судді не буде
Суд у справі вбивства журналіста В’ячеслава Веремія перенесено – суд закритий, відводу судді не буде
Сьогодні, 25 грудня, судове засідання у справі щодо вбивства у ніч на 19 грудня у Києві журналіста В'ячеслава Веремія перенесене на 30 грудня. Родині та активістам поки не вдалось домогтись проведення засідань суду у відкритому режимі, повідомляє група «Євромайдан SOS».
Наступне засідання суду щодо обвинувачення Юрія Крисіна у нападі на В'ячеслава Веремія відбудеться 30 грудня о 13.00 год в Шевченківському суді Києва.
Минулого тижня суд не задовольнив клопотання адвокатів родини вбитого В'ячеслава Веремія щодо відводу судді Олега Лінника, який, на думку адвокатів, невмотивовано закрив від громадськості процес над підозрюваним у побитті журналіста Юрієм Крисіним.
Наступне засідання суд таким чином буде також закритим. Група «Євромайдан SOS» заявляє, що приєднується до думки адвокатів родини вбитого журналіста, що процес має бути принаймні частково відкритим, і без публічного тиску цього не вдасться досягти.
Нагадаємо, 18 грудня суддя Олег Лінник, який веде справу В'ячеслава Веремія щодо підозрюваного Юрія Крисіна, вирішив, що засідання буде закритим. Водночас координатор ініціативи «Адвокати Небесної Сотні» Тарас Гаталяк зазначив, що це перший судовий процес через убивство представника Небесної сотні, тому він неодмінно мав би бути відкритим.
За його словами, адвокати пропонували, аби судові засідання були відкриті частково, щоб громадськість та представники засобів масової інформації змогли бути присутніми в судовому засіданні. Однак суддя Олег Лінник не погодився на таку пропозицію.
Захист вдови В'ячеслава Веремія заявляв про необхідність відведення судді Шевченківського райсуду Києва Олега Лінника, що наразі розглядає справу. Адвокати пов'язують свою вимогу з тим, що «не мають підстав довіряти слідству». На переконання захисту вдови В'ячеслава Веремія, суддя Олег Лінник прагне гарантувати безпеку підсудного Юрія Крисіна, тому відхиляє клопотання про відкрите слухання. Адвокат Павло Дикань переконаний, що склад суддів слід змінити, а рішення суду щодо закриття процесу у певних частинах має бути переглянуте через те, що не є вмотивованим. Другий адвокат вдови журналіста Віталій Титич додав, що захист зацікавлений «викрити зв'язок між правоохоронною системою й організацією так званих цивільних осіб - "тітушок"».
За даними слідства, у вбивстві В'ячеслава Веремія брали участь п'ять чоловік. Підозрюваний Юрій Крисін, якого суд відпустив з-під арешту 16 жовтня, бив його битою. Смертельний постріл у журналіста зробив снайпер, ім'я якого МВС поки не називає начебто через те, що він перебуває в розшуку.
Нагадаємо, журналіста газети «Весті» В'ячеслава Веремія було вбито в ніч з 18 на19 лютого. Він зі своїм колегою поверталися з редакції додому на таксі. На перехресті на машину напали озброєні невідомі, почали розгойдувати машину, витягли водія і пасажирів і почали їх бити. Дві людини отримали травми, а журналіст помер у Лікарні швидкої допомоги від вогнепального поранення. Міліція Києва порушила за цим фактом кримінальну справу.
2 липня стало відомо, що справу про вбивство журналіста передають до суду.
За даними Генпрокуратури, у скоєному 19 лютого у Києві злочині підозрюють 45-річного Джалала Алієва на прізвисько «Діма Дагестанець». У ГПУ стверджують, що мають докази співпраці пана Алієва з одним з нардепів від Партії регіонів. Підозрюваний досі перебуває у розшуку. Тим часом журналісти «Вестей» знайшли ще двох фотокореспондентів, які повідомили, що постраждали від рук Джалала Алієва.
Ще одного підозрюваного - 41-річного екс-спортсмена Юрія Крисіна - було затримано у квітні цього року за статтею «Хуліганство». Йому загрожує ув'язнення від трьох до семи років. Як було встановлено раніше, він народився в Донецькій області, останні 11 років проживав у Києві. Газета стверджує, що на життя Юрій Крисін заробляв тим, що керував «тітушками» під прикриттям надання охоронних послуг.
15 жовтня справу про вбивство В'ячеслава Веремія було перекваліфіковано за статтею КК «хуліганство, вчинене групою осіб», одного з фігурантів справи Юрія Крисіна відпустили з-під домашнього арешту. 10 грудня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що суд до винесення вироку відпустив на волю Юрія Крисіна, підозрюваного у співучасті у вбивстві журналіста В'ячеслава Веремія.
Замовник злочину перебуває у розшуку з 5 травня. Продовжують встановлювати й інших осіб, причетних до злочину. Зокрема, у розшуку кримінальні авторитети Олексій Чеботар і Армен Саркісян.
21 листопада Президент України Петро Порошенко присвоїв звання Героя України загиблому журналісту В'ячеславу Веремію.
«Детектор медіа»