Адвокат Савченко пропонує варіанти її праці як народного депутата – рішення повинна прийняти Верховна Рада

Адвокат Савченко пропонує варіанти її праці як народного депутата – рішення повинна прийняти Верховна Рада

5 Грудня 2014
0
3282

Адвокат Савченко пропонує варіанти її праці як народного депутата – рішення повинна прийняти Верховна Рада

0
3282
Адвокат Савченко пропонує варіанти її праці як народного депутата – рішення повинна прийняти Верховна Рада
Адвокат Савченко пропонує варіанти її праці як народного депутата – рішення повинна прийняти Верховна Рада

Українська льотчиця, депутат Верховної Ради Надія Савченко, яка утримується у в'язниці у РФ за звинуваченням у загибелі журналістів каналу «Россия 1», може виступити ініціатором законопроектів і передавати їх на розгляд у Верховну Раду України через своїх адвокатів. Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням адвоката української громадянки Марк Фейгін.

 

«Щодо виконання своїх повноважень мабуть можна це робити, тільки у рамках дистанційних. Тобто, якщо вона приєднається або сама виступить ініціатором якогось законопроекту, то чисто теоретично через адвокатів, вона може передати цей законопроект. Або ж поставити свій підпис під якимось законопроектом інших депутатів або фракції «Батьківщина»», - сказав пан Фейгін.

 

За словами адвоката, для того, щоб механізм передачі законодавчих ініціатив або інших документів від Надії Савченко у Верховну Раду запрацював, треба, по-перше, «владнати» це в регламенті роботи Верховної Ради, щоб у адвокатів було право передавати документи, що виходять з-під пера народного депутата України Надії Савченко.

 

По-друге, потрібний нотаріально завірений дозвіл від неї на ім'я адвоката, в якому буде сказано, що вона поклала право на адвоката передавати підготовлені нею документи до українського парламенту.

 

«Я думаю, Верховна Рада, комітет з регламенту це питання може владнати. Відповідно мають бути якісь рішення із цього приводу. Тобто тут не ми адвокати маємо пропонувати і навіть не Надія Вікторівна, це Верховна Рада має сама передбачити для неї цю можливість. Тобто альтернативою цьому являється тільки те, що вона просто буде сидіти і нічого не робити», - підкреслив він.

 

Марк Фейгін додав, що з урахуванням того, що практики подібного роду немає, не до кінця зрозумілим залишається питання нормативного врегулювання самого процесу. Наприклад, чи потрібно нотаріально завіряти ті документи, які виходитимуть від Надії Савченко, як від депутата Верховної Ради України, члена Комітету з національної безпеки і оборони.

 

«Як це нормативно врегулювати? Важко сказати. Ми ж не можемо сказати, що ось ми просто виноситимемо папірці без нотаріального завірення, а вони скажуть: «А ми знаємо, це вона підписала чи ні?». Розумієте, тут є небезпека фальсифікації, якогось спотворення. Тобто чисто теоретично можна через нотаріуса завірити її якийсь документ, який потім необхідно передати у Верховну Раду», - припустив адвокат, додавши, що вирішенням цього питання має зайнятися Верховна Рада України.

 

Нагадаємо, народний депутат від фракції «Батьківщина» Надія Савченко стала членом парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони.

 

27 листопада присягу депутата від партії «Батьківщина», української льотчиці Надії Савченко продемонстрували на відео у залі Верховної Ради.

 

Парламентська Коаліція делегує обраній від «Батьківщини» народним депутатом Надії Савченко право представляти Верховну Раду у Парламентській Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), а відтак вона отримає дипломатичний статус і Росія змушена буде її звільнити.

 

ЦВК зареєструвала Надію Савченко народним депутатом, і набуття нею цього статусу після прийняття присяги дасть Україні додаткові важелі, щоб пришвидшити її звільнення. Підпис під присягою обраної народним депутатом від партії «Батьківщина» Надії Савченко буде продемонстровано на парламентському табло під час першого засідання Верховної Ради.

 

30 жовтня  в ЗМІ з'явилася інформація про те, що за результатами проведеної в московському інституті ім. Сербського психолого-психіатричної експертизи Надію Савченко визнали осудною. 18 листопада російське слідство призначило дві нових експертизи у справі української льотчиці Надії Савченко.

 

27 жовтня Басманний районний суд Москви задовольнив клопотання слідства і продовжив ув'язнення Надії Савченко до 13 лютого 2015 року.  28 жовтня стало відомо, що російські слідчі інкримінують українській льотчиці Надії Савченко також незаконний перетин державного кордону РФ.

 

Захист української льотчиці Надії Савченко клопотатиме про допит самопроголошеного голови «ЛНР» Ігоря Плотницького. Надія Савченко побачила Ігоря Плотницького по телебаченню  та упізнала в ньому одного зі своїх викрадачів.

 

16 липня під час зустрічі з українським консулом Надія Савченко підтвердила, що її без згоди, незаконно було вивезено з території України до Росії - з мішком на голові та у наручниках. 

 

2 липня Новоусманський районний суд Воронежа взяв Надію Савченко під варту. 9 липня Слідчий комітет Росії (СК) пред'явив їй обвинувачення. Українську льотчицю звинувачують в пособництві у вбивстві співробітників російської ВДТРК (канал «Россия 1») Ігоря Корнелюка і Антона Волошина, які перебували на території України нелегально і загинули під час обстрілу 17 червня під Луганськом. 

 

Адвокат льотчиці Марк Фейгін заявляв, що журналісти каналу «Россия 1» Ігор Корнелюк і Антон Волошин загинули внаслідок випадкового мінометного вогню. Він вважає, що російська сторона не зможе довести провину українки. Крім того він стверджує, що судити українську льотчицю в РФ не можуть, оскільки на її територію вона потрапила не з своєї волі.

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
3282
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду