Миколаївська обласна прокуратура відмовилась надати інформацію про своїх очільників, що підлягають люстрації
Миколаївська обласна прокуратура відмовилась надати інформацію про своїх очільників, що підлягають люстрації
Прокуратура Миколаївської області відмовилась назвати головному редактору місцевого інтернет-видання «НікВесті» Олегу Деренюзі прізвища осіб, які очолювали обласну прокуратуру в період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого поточного року, пославшись на те, що розголошення цієї інформації може нашкодити репутації цих осіб. Про це повідомляє Інститут масосовї інформації (ІМІ) з посиланням на пана Деренюгу.
Як розповів головред, він надіслав у обласну прокуратуру запит на інформацію щодо осіб, які очолювали та були заступниками прокурора області цього органу в так званий «люстраційний період», визначений Законом України «Про очищення влади».
Однак старший прокурор прокуратури Миколаївської області з питань доступу до публічної інформації Ольга Левицька відмовила журналісту в отриманні цієї інформації, заявивши, що це - персональні дані, для поширення яких треба згода самих осіб.
В якості аргументу своєї відмови пані Левицька використала статтю 34 Конституції України, яка гарантує право кожного громадянина вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію, в якій також зазначені обмеження щодо реалізації цих прав, серед яких старший прокурор підкреслила, що поширення прізвищ прокурорів Миколаївської області за період останніх чотирьох років може нашкодити їх репутації та правам.
Також Ольга Левицька підкреслила, що більшість осіб, щодо яких журналіст запитав інформацію, вже не працюють в органах прокуратури, але при цьому відмовилась надати й прізвища тих, хто ще залишився працювати. Аргумент, який навела прокурор, така інформація є їх персональними даними. Натомість ІМІВ зазначає, що журналіст не запитував інформації щодо особистого життя цих людей, а лише щодо їх професійної діяльності в органі державної влади - в прокуратурі.
Нагадаємо, у квітні віце-прем'єр-міністр Олександр Сич доручив Державному комітету телебачення та радіомовлення спільно з Міністерством внутрішніх справ і Національною телекомпанією України розглянути питання щодо перебування на керівних посадах обласних ТРК і притягнення до правової відповідальності осіб, причетних до тиражування ідей сепаратизму, тероризму і посягання на територіальну цілісність України.
«Детектор медіа»