На Гелловіні в Нью-Йорку не переодягалися тільки в космонавтів

На Гелловіні в Нью-Йорку не переодягалися тільки в космонавтів

3 Листопада 2024
1070
3 Листопада 2024
14:44

На Гелловіні в Нью-Йорку не переодягалися тільки в космонавтів

Юрій Луканов
вільний журналіст, для «Детектора медіа»
1070
На Гелловіні в Нью-Йорку не переодягалися тільки в космонавтів
На Гелловіні в Нью-Йорку не переодягалися тільки в космонавтів

Гелловін у Нью-Йорку починають відзначати заздалегідь. Трапляється, вельми екзотичним способом. 30 жовтня на підході до центру тяжіння всіх туристів Таймс сквер я побачив жінку в яскравому зеленому вбранні, яка виразно гримасувала перед телефоном, встановленим на штатив. Потім впала й почала качатися, волаючи щось про маму. 

Тіктокерка так відзначає Гелловін

«Це я почала святкувати Гелловін», — пояснила вона. 

Вона розповіла, що робить це для своєї приятельки, яка зараз на зв’язку і з якою вони познайомилися в стрип-клубі. Її приятелька в телефоні привітно махала рукою і щось говорила.

— Вона просить, щоб ви її сфотографували, — сказала моя співрозмовниця, підвівшись. 

Я зробив фото і запитав:

— Це ви для неї валялися на землі? 

— Ні. Це я роблю для свого тіктоку. У мене 703 тисячі підписників.

Вона написала мені у блокнот свій нік Amber Unavaliable, тобто «Бурштин недоступний». Я не став з’ясовувати, чому бурштин і чому недоступний. Потім перевірив у тіктоку — там справді є така блогерка, яка дуже сильно схожа на неї. Вона постійно вдає із себе якусь дурненьку, їсть черв’яків, співає простенькі пісеньки, але відео з її валянням на землі я не знайшов. Можливо, ще виставить.

Величезна кількість її передплатників свідчить про те, що глядачам це подобається. Думаю, що заробляє вона чимало. 

31 жовтня на Брайтон Біч, районі, де живуть переважно вихідці з СРСР часів його існування або з пострадянських країн, я зустрів двох дівчат — 13-річних Настю Реченюк і Лізу Кияшко. Обидві з Івано-Франківщини й обидві приїхали до США разом із батьками після повномасштабного вторгнення. Вони познайомилися у США. Вже другий рік відзначають Гелловін, розмальовуючи обличчя під звіряток. Вони ходять збирати цукерки, чим займаються й інші діти. Вони зайшли в магазин всякої всячини, де працює колишня чернівчанка, яка щедро насипала їм у їхні відерця.

Я запитав у дівчат, чи знають вони коріння Гелловіну і його суть. Вони відповіли, що це весело — збирати цукерки. Ймовірно, він для них став другим Різдвом, а збирання цукерок — колядуванням на американській землі.

На Брайтон Біч геловінять не лише колишні радянські

Історичні розвідки свідчать, що прообразом його було кельтське язичницьке свято Савань, коли віддавали шану померлим. Потім із прийняттям у Європі християнства воно перетворилося на День усіх святих. Були ще інші  трансформації. 

Увечері 31 жовтня я запитав про його історію в десятка людей — і лише один молодий чоловік із Колумбії з великим акцентом згадав щось про кельтів. Усі інші говорили про те, що або фан, або згадували, що років 50 тому воно розпочало свою історію в США. Одним словом, Гелловін перетворився на веселий карнавал.

Традиційно цього дня в Нью-Йорку відбувається марш ряджених, але це лише одна частина того дійства. 31 жовтня складається враження, що половина ньюйоркців переодяглася не лише в мертвяків, але й поліціянтів, бандитів, піратів, повій — у тих, кого тільки може вигадати людська уява. Здається, я не бачив хіба що космонавтів. А друга половина жителів міста стежить за першою.

Такі різні типажі на Гелловін 

На Таймс сквер зазвичай багатолюдно, але того дня там було, як в автобусі в годину пік — не проштовхатися. Вся людська маса співала, танцювала, кривлялася, робила селфі, іноді навіть ходила на головах. 

У медіа пишуть, що американці витрачають на Гелловін понад 12 мільярдів доларів — близько 4 на вбрання, близько 4 — на декорації, 2,5 — на цукерки й інші подарунки й 0,5 — на вітальні листівки.

За дозвіл на таке фото просять гроші

Крім того, ряджені заробляють тим, що дозволяють фотографуватися з собою. Правда, в ніч із 31 жовтня на 1 листопада там ряджених більше, ніж неряджених. Тому більші шанси мають ті, хто навпаки — оголився до непристойності. Дівчатка розмальовують свої пишні тіла, пишуть на них освідчення в любові до Нью-Йорка та дозволяють себе фотографувати лише за гроші. Але мені здається, що більшість, фотографуючи їх, не бажає викладати зелень із кишень. 

Таке враження, що роль поліціянта йому не подобається. Мабуть, від нього втік хтось, переодягнутий у злочинця

Мандрівник із посохом. Може, американський Григорій Сковорода? 

Також чимало подій, які не мають відношення до Гелловіну. Єдина політична реклама, а точніше антиреклама, яку я там побачив, — це фігура Дональда Трампа в піджаку й трусах, а перед ним — жінка з розведеними в різні боки ногами. Певне, це символ позашлюбних зв’язків Трампа, що йому їх закидає порноактриса Стормі Деніелс та інші жінки. Правда, Стормі є білявкою, а на машині була чорнявка. Отож, скоріш за все, це був збірний образ.

Єдина політика на Гелловін

Більше ні Гарріс, ні Трамп у вигляді листівок чи плакатів мені не траплялися. Всім і так ясно, що в традиційно «демократичному» місті переможе Гарріс, так само як і в традиційно республіканських — Трамп.

Отож, витрачатися на рекламу варто лише в так званих «хитких штатах», де шальки терезів можуть схилитися як в один, так і в інший бік. Там відбувається основна боротьба з усіма характерними атрибутами.

А хтось приліг відпочити

Зовнішньо складається враження, що карнавал цікавить ньюйоркців більше, ніж вибори. Правда, дільниці попереднього голосування працюють уже кілька днів. Учасники голосування 31 жовтня могли отримати наліпки — голосувальник (або виборець) Гелловіну. 

Таку наліпку могли отримати ті, хто голосував на Гелловін 

Припускаю, що, отримавши таке, виборці йшли додому, переодягалися та виходили в центр міста взяти участь у цьому безумному дійстві.

Фото: Юрій Луканов

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1070
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду