Вибори-2019: виклики для ЗМІ

Вибори-2019: виклики для ЗМІ

29 Жовтня 2018
1770
29 Жовтня 2018
10:31

Вибори-2019: виклики для ЗМІ

Олег Джолос
викладач Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка, кандидат наук із соціальних комунікацій
1770
Вибори-2019: виклики для ЗМІ
Вибори-2019: виклики для ЗМІ

Конференція “Якість новин напередодні виборів в Україні: старі та нові виклики” поставила дуже важливі питання, на які спробували дати відповіді учасники медіафоруму.

Відомі журналісти та медіаексперти протягом шести годин намагались дати відповідь на непросте питання: як українські медіа та відповідно журналісти мають допомогти українським громадянам зробити поінформований, усвідомлений а не емоційний вибір під час президентських та парламентських виборів наступного року. Багато говорили про фейки або неправдиву інформацію, маніпуляції з емоціями та заголовками тощо.

На конференції Інститут масової організації (ІМІ) та проект «Тексти» презентували дослідження  стрічки новин ТОП-50 українських інформаційних сайтів на предмет їх «фейковості», критеріями чого були визначені: Ненадійне джерело інформації, Недостовірна новина, Маніпулятивний заголовок, Фейк (завідомо неправдива або спотворена інформація), Маніпуляції з емоціями та Мова ворожнечі.

Цікаво що  серед тих хто порушує ці стандарти є в тому числі і досить рейтингові українські медіа, і як з’ясувались серед причин не тільки навмисне бажання маніпулювати аудиторією а і елементарна журналістська непрофесійність. В цьому контексті цікавою була дискусія щодо того хто може вважатись журналістом… Зійшлися на тому що журналіст це не тільки той хто збирає, створює та розповсюджує  інформацію, а саме той хто все це робить дотримуючись професійних журналістських стандартів!

А популярність фейків фахівці пояснюють високим рівнем недовіри суспільства як до традиційних медіа та і в середині самого суспільства. Усвідомлюючи відповідальність перед суспільством  та  загрозу остаточної втрати довіри учасники конференції прийшли до висновку про необхідність якомога скорішої консолідації медіаспільноти та запровадження певних принципів саморегуляції принаймні на період виборчої кампанії.

А щодо поінформованого або усвідомленого вибору під час голосування, то поки що, відповідно цифр які пролунали на конференції, 25 % з числа тих українських громадян хто плануйте взяти участь у президентських виборах , не визначились за кого будуть голосувати.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1770
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду