Боротьба проти цензури: громадська рада Держкомтелерадіо виступила проти блокування сайтів

Боротьба проти цензури: громадська рада Держкомтелерадіо виступила проти блокування сайтів

24 Вересня 2018
6559
24 Вересня 2018
14:42

Боротьба проти цензури: громадська рада Держкомтелерадіо виступила проти блокування сайтів

Олександр Човган
заслужений журналіст України
6559
Боротьба проти цензури: громадська рада Держкомтелерадіо виступила проти блокування сайтів
Боротьба проти цензури: громадська рада Держкомтелерадіо виступила проти блокування сайтів
  • Народні депутати можуть проголосувати за сумно відомий законопроект 6688 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам нацбезпеці в інформаційній сфері», адже його не відізвано.
  • Якщо коротко, інформаційні сайти можуть бути заблоковані не тільки за рішенням суду, а і за бажанням слідчого або прокурора.
  • В корумпованій країні і тим паче перед виборами Президента – це пряма дорога в забуття.
  • До категоричного протесту проти законопроекту одноголосно приедналась громадська рада Держкомтелерадіо України.

21 вересня 2018 року. Київ. Громадська рада при Держкомтелерадіо збирається на збори, де одним з головних питань стало недопущення прийняття диктаторського законопроекту “про блокування сайтів” під номером 6688. Рішення громадської ради, в яку входять 24 організації, одностайне – затвердити звернення до депутатів ВР,  Президента, послів ЄС та США, до українських і міжнародних організацій. Але спочатку коротко про законопроект.

Про абсурдний законопроект

Цей законопроект просуває колишня журналістка і нині нардеп від Народного фронту Тетяна Чорновол разом з “колегами по цеху” Іваном Вінником (БПП) і “фронтовиком” Дмитром Тимчуком. В законопроекті чорним по білому написано:

“Визначається поняття блокування інформаційного ресурсу як припинення доступу необмеженого кола споживачів до визначеного інформаційного ресурсу…через які поширюється інформація, розповсюдження якої підпадає під ознаки діяння, передбаченого нормами Кримінального кодексу України”.

І як виходить з цього законопроекту, блокування сайту може бути можливим під час досудового розслідування, а також під час судового провадження (за клопотанням прокурора). І блокувати сайти зможуть на необмежений термін поки йде провадження. Рік..два...Але є але!

В документі йдеться і про “невідкладні випадки”. Випадки ці можуть бути “пов’язані із врятуванням життя людей та запобіганням вчиненню тяжкого або особливо тяжкого злочину”. І тоді...блокування сайту може бути розпочате навіть без ухвали слідчого судді і застосовуватиметься на строк не більше 48 годин, при чому прописані сценарії, за якими блокування може тривати роками.

“Проект ініціює цензуру”,- висновок науково-експертного управління

Головне науково-експертне управління від 5 вересня цього року дало свій висновок щодо цього законопроекту. На 18 аркушах розписано про недолугість, помилки, невідповідність до Законів і Конституції України. І цей висновок можна помістити в три рядки:

“За результатами розгляду в першому читанні законопроект доцільно повернути суб’єктам права законодавчої ініціативи на доопрацювання з врахуванням висловлених зауважень і пропозицій”.

До того ж всього, цей законопроект порушує громадянські і політичні права. І як кажуть спеціалісти науково-експертного управління:  

“Проект фактично ініціює введення в мережі Інтернет державної цензури, яка не буде підконтрольна і відповідальна перед громадськістю”.

Перший заступник керівника Головного управління Сергій Гудзинський каже, що ця цензура буде здійснюватись за гроші простих українців. Чому? Тому що провайдерам потрібно буде закупити коштовне обладнання, а “відбити” гроші можна буде одним шляхом – підняти тарифи для населення.   

Написали звернення депутатам і послам ЄС

Громадська рада при Держтелекомрадіо не стала мовчати й відкрито веде “війну” проти драконівського законопроекту, яким не міг похвастатись навіть режим Януковича.

Громадські організації (“Асоціація «Незалежні Регіональні Видавці України», Інтернет Асоціації України, Національна Спілка журналістів України, чисельні інші) підписали звернення до усіх народних депутатів не голосувати за цей законопроект.

Автори законопроекту теж отримали лист з проханням відкликати свою “недопрацьовану” роботу, яка ставить під загрозу Свободу слова в Україні.

Звернення отримали також і посли ЄС. То ж про недолугий законопроект знають вже і в Європі.

Президент також отримає прохання накласти вето, якщо законопроект буде прийнятий.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6559
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду