Суїцид у медіа

26 Жовтня 2017
2919
26 Жовтня 2017
10:17

Суїцид у медіа

2919
Суїцид у медіа

Я дуже засмучена тим, як повідомляють в ТСН («1+1») про самогубство трьох юнаків на Вінничині. Що з використаних методів вважається таким, що сприяє імітаційній поведінці, тобто, заражувальному ефекту, - підвищує ймовірність повторення суїцидів.

1. 23 жовтня в новинах три рази був анонс протягом новин, 24 жовтня використовувалися слова «епідемія суїциду» – це способи зробити новину більш помітною, сенсаційною.

2. Повідомляється про спосіб самогубства (повішання) і візуалізують цей спосіб – показують зав’язування петлі, її волочать по землі, зав'язують на турніку, показують малюнок повішеного на дереві, фотоколаж із цілою низкою петель.

3. Повідомляються назви кількох онлайн-груп «окультних», у яких підривається смисл життя.

4. Показано фотографію хлопця, який скоїв суїцид – у формі рятівника. Дається позитивна характеристика: добре вчився, ходив на дискотеку тощо. Тобто, людей, які можуть ідентифікувати себе з самогубцями достатньо, а це збільшує ризик.

Усе перераховане – і частота повідомлень (кожен день протягом двох днів), і способи повідомлення (зокрема вказані вище характеристики) – є збільшенням ризику повторення, оскільки узвичаюють суїцид.

Про депресію або інші психіатричні причини – ні слова. Про те, що може бути надана фахова допомога, – ні слова.

Зазначається, що зі студентами було проведено бесіди (не повідомляється ким, схоже правоохоронцями). Тобто, про превенцію груп ризику мова не йдеться. Звернення до батьків – говоріть з дітьми – це загальне місце. Такі призиви не спрацьовують як профілактика. Сюжет не дає відповідей на питання, як саме запобігти повторенню суїцидів, а несе додаткові ризики. Мій висновок – якість сюжетів дуже низька, сюжети створюють небезпеку.

Шановні колеги медійники, не будьте байдужими!

Уперше опубліковано на Facebook

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2919
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду