Європарламент ухвалив резолюцію, закликавши Україну ухвалити закон про доступ до інформації

25 Листопада 2010
14891
25 Листопада 2010
16:49

Європарламент ухвалив резолюцію, закликавши Україну ухвалити закон про доступ до інформації

14891
Європарламент ухвалив резолюцію, закликавши Україну ухвалити закон про доступ до інформації

Європарламент 25 листопада ухвалив резолюцію щодо ситуації в Україні, повідомляє УНІАН. У документі, зокрема, визнається право України (на основі статті 49 Угоди Європейського Союзу) подати заявку на членство в ЄС як європейської держави, що дотримується принципів свободи, демократії, пошани до прав людини і фундаментальних свобод, верховенства права.

 

Європарламент занепокоєний останнім перебігом подій в Україні, який, на думку депутатів, може привести до підриву свободи ЗМІ і плюралізму. У документі міститься заклик до української влади: вжити всіх необхідних заходів для захисту цих основних аспектів демократичного суспільства, утримуватися від прямого чи непрямого контролю за змістом повідомлень національних ЗМІ.

 

Депутати підкреслюють термінову необхідність реформ законодавства, яке регулює медіа-сферу, вітають намір створити в Україні суспільне мовлення і, разом з тим, висловлюють жаль з приводу відкликання ліцензій у 5-го каналу і телеканалу TВi. У резолюції містяться заклики до українського уряду привести законодавство у сфері ЗМІ до стандартів ОБСЄ, та до всієї влади: уважно розслідувати зникнення журналіста Василя Климентьєва.

 

Документ також закликає українську владу до розслідування всіх повідомлень про порушення прав і свобод, а також ролі СБУ у втручанні в демократичний процес.

 

Крім того, Європарламент закликає українську владу до прискорення зусиль у боротьбі з корупцією, Верховну Раду - схвалити закон про доступ до публічної інформації, вітає План дій щодо лібералізації візового режиму для України, закликає країни-члени ЄС відмовитися від стягування зборів при видачі віз, а також закликає Єврокомісію і Україну підготувати спеціальні заходи для полегшення переміщення уболівальників між Україною і Польщею під час «Євро-2012».

 

Депутати підкреслюють, що Україна має європейську перспективу, а також вітають консенсусні заяви українського уряду та опозиції про прагнення до євроінтеграції з довгостроковою метою стати членом ЄС.

 

Разом з тим наголошується, що місцеві вибори 31 жовтня цього року не встановили нового позитивного стандарту, і висловлюється жаль, що Україна змінила виборче законодавство за кілька місяців до їх проведення.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
14891
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду