ПРОЕКТИ
10:03
Четвер, 13 Липня 2017

Редактор запорізької районки повідомляє про «рейдерське захоплення газети»

У Розівському районі Запорізької області звільнили головного редактора газети «Роз-інформ» Людмилу Подрєз та призначили виконувача обов’язків без згоди колективу. Наразі три журналіста, що працюють у редакції, не мають змоги випускати газету
Редактор запорізької районки повідомляє про «рейдерське захоплення газети»
Редактор запорізької районки повідомляє про «рейдерське захоплення газети»

Про це повідомляє прес-служба НСЖУ.

За словами головреда видання Людмили Подрєз, відбувається рейдерське захоплення газети, «адже днями новопризначений в.о. прийшов у редакцію, намагався забрати печатку і отримати доступ до електронної пошти видання».

За її словами, районна влада дала вказівку друкарні, яка надає газеті послуги, не друкувати видання.

Нагадаємо, конфлікт між районною радою і редакцією «Роз-інформ» триває вже близько року, колишня заступниця голови райради вимагала показувати сторінки видання перед друком. Згодом у редакції виникли складності із роздержавленням, звільнили головреда. Утім, «Роз-інформ» таки увійшла до переліку ЗМІ, які оприлюднені в урядовій постанові як учасники першого етапу реформування

«Наше видання таки увійшло в перелік ЗМІ, які роздержавлюються в першому етапі. Але ми нічого не можемо зробити, бо газету практично знищують. Я подала до суду щодо незаконного рішення про моє звільнення, але в суд першої інстанції виграла частково: звільнення визнано незаконним, але немає рішення про поновлення мене на посаді та відшкодування заробітної плати. Зараз я працюю без зарплати. Я подала на апеляцію щодо цих моментів, а в свою чергу райрада подала на те, щоб прийняте судове рішення скасувати. Отож, поки тривають суди, жодних кроків до реформування ми не можемо робити», – розповіла пані Подрєз.

Читайте також

Скаржиться, що через те, що в газеті «постійна напруга у зв’язку з приходом незнайомих людей», три людини, що працюють у редакції, не мають змоги її випускати.

«У нас тут уже мало не весь райвідділ поліції був: ми викликаємо поліцію чи не щодня. Щодня пишемо кудись заяви, але ніхто нічого не робить. Хіба це не рейдерське захоплення?» – розказала редактор.

НСЖУ зазначає, що в ситуацію свого часу втручався голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль, який запевняв, що протиправні дії районних чиновників перетворяться на карну справу і не дозволить нікому чинити тиск на ЗМІ, але ситуація не змінилася.

Голова НСЖУ Сергій Томіленко зазначив, що на початку року Людмила Подрєз уже отримувала допомогу від медіаюриста Людмили Панкратової  у співпраці зі Спілкою, зокрема, редактору допомагали готувати документи до суду. Нині НСЖУ шукатиме шляхи, як далі підтримати редакцію у відстоюванні її законних прав на незалежність.

«Дії влади на Розівщині – це відверте свавілля і нахабне ігнорування державної політики, якою декларується всебічна підтримка медіареформ.  Гадаю, вище державне керівництво  та лідери політичних сил мають звернути увагу на цю ситуацію, а правоохоронні органи нарешті відреагувати належним чином. А запорізький губернатор має не на публіку говорити як він підтримує журналістів, а захищати  їх на ділі», – зазначив пан Томіленко.

Як писав «Детектор медіа», у січні пані Подрєз повідомила, що судитиметься з Розівською районною радою (Запорізька область), яка перешкоджає виданню роздержавлюватися й хоче її звільнити.

Фото: Facebook

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
650
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Опитування
/
Результати


Чи користуєтеся ви зараз
на будь-якому сайті
push-сповіщеннями?

Так, користуюсь!
Ні, не користуюсь!
Не знаю що таке push-сповіщення
Інше або коментар:


Чи користуєтеся ви зараз
на будь-якому сайті
push-сповіщеннями?

Так, користуюсь!
14.3% (14)
 
Ні, не користуюсь!
52.0% (51)
 
Не знаю що таке push-сповіщення
29.6% (29)
 
Інше або коментар:
4.1% (4)
 
Загалом відповідей: 98
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop