Виробництво серіалу «Забута жінка» відповідає меморандуму Держкіно з телеканалами - Неретін

Виробництво серіалу «Забута жінка» відповідає меморандуму Держкіно з телеканалами - Неретін

30 Березня 2017
2791
30 Березня 2017
18:37

Виробництво серіалу «Забута жінка» відповідає меморандуму Держкіно з телеканалами - Неретін

2791
Заступник голови Державного агентства з питань кіно Сергій Неретін заявив, що у виробництві серіалу «Забута жінка», який покаже канал «Україна», не порушений закон «Про внесення змін до деяких Законів України відносно захисту інформаційного телерадіопростору України», згідно якого, в ефірі українських телекомпаній не можуть бути показані серіали і фільми, вироблені в Росії пізніше 1 січня 2014 року.
Виробництво серіалу «Забута жінка» відповідає меморандуму Держкіно з телеканалами - Неретін
Виробництво серіалу «Забута жінка» відповідає меморандуму Держкіно з телеканалами - Неретін

Про це він сказав в коментарі «Детектору медіа».

Нагадаємо, у суботу, 8 квітня, на телеканалі «Україна» відбудеться прем'єра 4-серійної стрічки «Забута жінка» виробництва української кінокомпанії «ЕйБіСі Фільм Україна» і польської компанії ABC Film. Головну роль виконала російська актриса Ірина Розанова.

«Уоловній ролі у стрічці "Забута жінка" - дійсно російська акторка. При цьому серіал знімався на території України, в Києві й Чернігові. "ЕйБіСі Фільм Україна" - це українська компанія, але час від часу вони подають відомості, що у них є копродукція з Польщею. Яка саме копродукція, це нехай вони самі пояснять», - сказав Сергій Неретін.

За його словами, дві ключові ролі у стрічці виконують російські актори, але у Держкіно така позиція, що якщо кіно знімається в Україні із залученням української техніки, виробничих потужностей, України і Києва як локації, і більшості українських акторів, тоді питань до продукту не виникає.

«Щодо цього фільму – я особисто переглянув всі чотири серії. Крім того, що цей серіал знімався в Україні, там задіяна значна частка українських акторів. І це відповідає меморандуму, який був підписаний минулого року з усіма телеканалами. І в серіалі "Забута жінка" цих вимог дотримано – зокрема, щодо залучення українських акторів. Тому у нас питань не виникло щодо видачі прокатного посвідчення саме цьому серіалу», - зазначив заступник голови Держкіно.

Як повідомила «Детектору медіа» 31 березня прес-служба каналу «Україна», серіал «Забута жінка» - це проект тристороннього спільного виробництва за участю української, польської та російської сторони: ABC Film (Польща), «ЕйБіСіФільм» (Україна), «Енерджі Фільм» (Росія).

Нагадаємо, 7 листопада 2016 року телеканал «Україна» розпочав показ романтичної комедії «Я дарую тобі щастя». Напередодні старту показу «Детектор медіа» звернув увагу на схожість цього серіалу на вироблений у Росії в 2015 році серіал «Солнце в подарок». У Держкіно у відповідь на запит «Детектора медіа» уточнили, що прокатне посвідчення серіалу «Я дарую тобі щастя» було видано 9 вересня 2016 року і оформлено на компанію «ЕйБіСі Фільм Україна».

Як пояснив продюсер «ЕйБіСі Фільм Україна» Віталій Сіренко, «Я дарую тобі щастя» і «Солнце в подарок» - дійсно ідентичні версії одного й того самого серіалу. Він був запущений у виробництво в середині 2015 року. «Солнце в подарок» отримало прокатне посвідчення в Росії 6 червня 2016 року.

На території України знімалося приблизно 60-70% серіалу, решта - в Росії. Сцени в Україні знімала українська знімальна група, в Росії - російська, а розходження в титрах між українською та російською версіями відбулося через «певні умови продажу серіалу на території Росії», а також те, що не всі учасники знімального процесу хочуть фігурувати в титрах в обох країнах. Актори в серіалі знімалися російські, але частково їх оформлювали через польську юридичну особу ABC Film sp. z o.o. задля мінімізації податків. За словами представників продакшну, в документах на видачу прокатного посвідчення для «Я дарую тобі щастя» вони помилково вказали країною виготовлення лише Україну, хоча фактично це копродукція.

Експертна комісія вирішила, що оскільки продакшн сам визнав помилку в документах, то видане на їх підставі прокатне посвідчення слід анулювати. В свою чергу, продакшн може повторно подати для отримання прокатного посвідчення вже правильні документи.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2791
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду