Семиноженко пропонує створити при уряді раду з питань захисту інтелектуальної власності

13 Листопада 2001
904
13 Листопада 2001
18:17

Семиноженко пропонує створити при уряді раду з питань захисту інтелектуальної власності

904
Семиноженко пропонує створити при уряді раду з питань захисту інтелектуальної власності
Як повідомляє УНІАН під час роботи «круглого столу» з питань підготовки проекту закону «Про особливості виробництва, експорту та імпорту дисків для лазерних систем зчитування» віце-прем’єр-міністр України Володимир СЕМИНОЖЕНКО запропонував утворити при Кабінеті Міністрів спеціальну раду, яка б опікувалася проблемами захисту інтелектуальної власності в Україні.

Як передає кореспондент УНІАН, на думку віце-прем’єра, така постійно діюча рада, до якої увійшли б виробники, науковці, власники, юристи тощо, могла б «не під тиском, а природно» робити «всю необхідну роботу» з вдосконалення законодавчого поля у сфері захисту інтелектуальної власності і відпрацьовувати конкретні механізми дій у цьому напрямку.

За словами В.СЕМИНОЖЕНКА, ідея створення такої ради виникла під час сьогоднішнього «круглого столу», оскільки у своїх виступах його учасники торкнулися великої кількості проблем, не врегульованих ні законодавчо, ні технічно.

Зокрема, наголошувалося, що в законодавстві абсолютно не існує економічних стимулів для розвитку інтелектуальних технологій (окрім інституту технопарків); що закон «Про особливості виробництва, експорту та імпорту дисків для лазерних систем зчитування» необхідно приймати в запропонованому вигляді, не вносячі до нього численних пропозицій деяких депутатів, бо інакше його прийняття «втрачає сенс» (у четвер, 15 листопада, Верховна Рада має голосувати цей закон у другому читанні - УНІАН).

Крім того, необхідно створити реєстри культурних та інших цінностей, єдиний реєстр прав і авторів, запровадити контроль за реставраційними паспортами, удосконалити митні механізми тощо.

Учасники «круглого столу» зазначали, що у різних музеях і сховищах безконтрольно сканують, копіюють безцінні історичні та культурні матеріали, що завдає державі значних збитків.

«Суперактуальною», за словами В.СЕМИНОЖЕНКА, є тема податків в сфері інтелектуальної власності, зокрема вирішення питань оцінки власності, впровадження «податкових канікул», легалізації тіньових процесів тощо.

Як зазначив В.СЕМИНОЖЕНКО, якщо взяти разом всі українські закони, які захищають або мають захищати права інтелектуальної власності, то «їх значення» для держави буде «не меншим, ніж Земельний кодекс».
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
904
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду